|e Shtunë, Dhjetor 20, 2014
  • Na gjeni në
Ragmi Mustafa takon kryetarin e ri të kuvendit, Kadri Veselin

Ragmi Mustafa takon kryetarin e ri të kuvendit, Kadri Veselin

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarin e komunës së Preshevës, ...

Buxheti i TK-së për 2015-ten pa ndryshime të mëdha!

Buxheti i TK-së për 2015-ten pa ndryshime të mëdha!

Buxheti i paraparë për Trupin Koordinues, me projeksionin e Buxhetit të Serbisë për vitin 2015-të, parashihet të ...

Rama takon Vuçiqin: Rritja e bashkpunimit Shqipri-Serbi dhe kujdesi i veçant për shqiptarët e Luginës!

Rama takon Vuçiqin: Rritja e bashkpunimit Shqipri-Serbi dhe kujdesi i veç...

Në ditën e dytë të samitit të Beogradit mes Kinës dhe vendeve të Europës Jug-lindore, Kryeministri Edi ...

Rama në Beograd zbardh marrëveshjet që synohen! (Video)

Rama në Beograd zbardh marrëveshjet që synohen! (Video)

Kryeministri Edi Rama mbërriti në Beograd për të marrë pjesë në punimet e samitit ekonomik të organizuar ...

Kryeministri Edi Rama mbërriti në Beograd për të marrë pjesë në punimet e samitit ekonomik të organizuar nga Kina me vendet e Europës Jug-lindore, ku objektiv është nënshkrimi i ... Full article
Samiti i Kinës dhe 16 vendeve të Evropës Juglindore do të fillojë nën masa të rrepta sigurie. Mbi 7000 policë do të jenë përgjegjës për të kontrolluar samitin në ...
Në orën 14:00 u bë dorëzim- pranim i detyrës së kryeministrit të Kosovës. Para ndërtesës së Qeverisë është mbajtur një ceremoni shtetërore. Për nder të pranim-dorëzimit, në oborrin e ...
Kryenegociatorja e Serbisë me BE-në, Tanja Mishçeviq, tha se shteti serb është i gatshëm të hap bisedimet rreth kapitujve me BE-në, përfshirë edhe kapitullin e 35-të të Kosovës. “Për ...
Koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje, njofton RTK, transmeton LuginaLajm. Këto subjekte kanë finalizuar marrëveshjen, ndërkohë që në një takim në Kuvendin e Kosovës kanë ... Full article
Deputetja Kaltrina Azizi ka bë një akt me të cilin ka nënçmuar dëshmorët e UÇK-së të rënë në luftën kundër forcave maqedonase në vitin 2001. Duke u përkulur para ...
Recep Tajip Erdogan e ka dhënë betimin në postin e Presidentit të Turqisë. Erdogan, i cili ishte kryeministër që 11 vjet, e ka bërë betimin sot në Ankara, pasi ...
Flokët e gjata ka qenë i detyruar t’i shkurtoj, ai duhet të vesh uniformën e marinarëve dhe të merr urdhra si një ushtar, por Udi Segal nuk është në ...