Lugina

Më të rejat

Të gjitha lajmet

Kryqi i Kuq në Bujanoc me 25 prill organizon aksion për dhurimin e gjakut, fton të gjithë vullnetarët

Nën organizimin e Kryqit të Kuq të Bujanocit më 25 prill, 2019, do të organizohet aksioni i dhurimit të gjakut. “Kryqi i Kuq Bujanoc, në bashkëpunim me...

Read More

Të shtunën përsëri do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa pjesë të Komunës së Bujanocit

Nëpërmjet një njoftimi për media, Elektrodistribucioni i Serbisë bënë të ditur se gjatë ditës së shtunë (20 prill), në disa pjesë të Komunës së...

Read More

OSBE organizon kurs të gjuhës shqipe në Bujanoc, fton të gjithë kandidatët e interesuar

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në facebook, Misioni i OSBE-së në Serbi, bënë të ditur se do të organizojë kurs të gjuhës shqipe për të...

Read More

Hajnat me maska sulmojnë pesë biznese private në Bujanoc, ju shkaktojnë dëme të konsiderueshme në të holla

Në mëngjesin e sotëm, në dy rrugët kryesore të Bujanocit, janë sulmuar rreth pesë biznese private nga persona të maskuar. SIç tregon për Lugina-Lajm, Qenan...

Read More

Komuna e Bujanocit përfiton 4.7 mln dinarë për digjitalizimin dhe renovimin e sallës së Kuvendit komunal të Bujanocit

Nga konkursi i Ministrisë së Pushteti lokal dhe Vetëqeverisjes lokale, Komuna e Bujanocit ka përfituar një donacion prej 4.7 milionë dinarëve, në renovimin e...

Read More

Arsiq: “Nagip Arifi ishte kryetar i Komisionit që shpalli Mira Markoviqin ‘qytetare nderi’ të Komunës së Bujanocit”

Vdekja e gruasë së Sllobodan Millosheviqit, Mira Markoviq, ka nxitur disa reagime të partive opozitare në Bujanoc, ku kanë lidhur figurën Mira Markoviqin ish...

Read More