Lugina

Më të rejat

Të gjitha lajmet

Shënohet 50 vjetori i sh.f. “Zenel Hajdini” në Tupallë të Medvegjës që aktualisht numëron vetëm 16 nxënës (FOTO)

Në shkollën fillorë “Zenel Hajdini” në Tupallë të Medvegjës, sot është shenuar 50 vjetori i kësaj vatre arsimore. Përkundër që ky institucion arsimor...

Read More

Veseli kërkon reagim nga ndërkombëtarët, pas paralajmërimit për dorëheqje të kryetarëve serbë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në një publikim në rrjetin social “Facebook” ka reaguar lidhur me paralajmërimin e dorëheqjes së kryetarëve të...

Read More

Nënshkruhet kontrata e asfaltimit të qarkores Turi – Lluçan; fëmijët e Turijës nuk do të ecin më, nëpër baltë për t’i ndjekur mësimet në Lluçan

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka njoftuar se gjatë së enjtes ka nënshkruar projejtin e asfaltimit të...

Read More

Kapet preshevari me 53 emingrantë në një furgon me tabela të rreme dhe pa dokumentacione

Pjestarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, kanë arrestuar F.I. (1992) nga Presheva, për shkak të ekzistimit të dyshimit se ka kryer vepra...

Read More

Ardita Sinani: Gratë e bëjnë politikën më të përgjegjshme (VIDEO)

Nënkryetarja e Partisë për Veprim Demokratik, Ardita Sinani, është e para grua politikane në Luginën e Preshevës. Në një intervistë për Zërin e Amerikës,...

Read More

Historike: Dy nxënësit shqiptarë nga Bujanoci nxënë vendin e parë në garat e simulimit ekonomik në Serbi (FOTO&VIDEO)

Në garat republikane për simulim ekonomik “Titan”, ku kanë marrë pjesë qindra shkolla të mesme në Serbi, dy nxënësit shqiptarë nga shkollës së mesme...

Read More