Rajoni

Më të rejat

Analistët: Takimi i Berlinit mund të sjell kompromis mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 29 prill...

AAK e ka kaluar Vetëvendosjen me besim në popull, thotë Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj, që drejton subjektin politik AAK, ka thënë se ata...

Të gjitha lajmet

Murati beson se SHBA-ja ka një plan për zgjidhjen e problemeve shqiptaro-serbe dhe heqjen dorë nga “Kosova ahtisaariane” (Video)

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, thotë se Kosova me këtë kushtetutë që ka dhe me mundësinë e implementimit të një asociacioni me veriun, mbetet...

Read More

Aksidenti tragjik në Gjilan – familja Çoçaj ia falë gjakun familjes së shoferit

Në ambientet e Komunës së Gjilanit familja Çoçaj nga ky qytet i ka falur gjakun familjes Avdijaj nga Peja. Falja e gjakut u bë para një numri të madh...

Read More

Gjilan, dy shtetas serbë vjedhin në qendër tregtare

Në një qendër tregtare në Gjilan dje dy shtetas nga Serbia kanë vjedhur artikuj ushqimor, njofton Klan Kosova. “ Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj...

Read More

Në qytetin e Kadaresë, ortodoksët shqiptar konvertohen në grek (Video)

Qyteti i Gjirokastër po feston ditën e sotme përvjetorin e çirimit të Greqisë, festimet janë organizuar në fshatin Dervician. Dosja.al mëson se prezent në...

Read More

Në Beograd u mbajt tubim përkujtimor për viktimat shqiptare të luftës në Kosovë

Kërkohet që shteti i Serbisë të zbulojë dhe raportojë të dhënat për personat e zhdukur gjatë luftës Organizatat joqeveritare “Iniciativa e të Rinjëve për...

Read More

‘Spastrim’ në diplomacinë shqipëtare, Cakaj: Hapim dyert e shtetit për të rinjtë ekselentë

“Shqipëria nuk është e miqve, kushërinjve, apo klaneve e kryshqive” Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj pak muaj pasi ka marrë detyrën ka lancuar edhe...

Read More