Lajme

Më të rejat

Të gjitha lajmet

Ish-ushtari i UÇK-së përcjell djalin 16 vjeçar për Europë – shkruan letër politikanëve

sh-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid, Feim Krasniqi iu është drejtuar krerëve të Kosovës përmes një letre publike. Ai ka treguar se si...

Read More

Vuçiq e pranon: “Në fund të fundit, demarkimi i kufijve me Kosovën duhet të ndodhë”

Gjatë një emsioni në Televizionin “PINK”, presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se “demarkacioni është një nga zgjidhjet për problemin e...

Read More

Terroristi e kishte njoftuar kryeministren e Zelandës pak para masakrës që bëri në xhami

Manifesti i terroristit Tarrant me urrejtje kundër “emigrantëve dhe myslimanëve” ka mbërritur nëpërmjet postës elektronike 10 minuta përpara se të kryhej...

Read More

Pasi u tha se terroristi u frymëzua nga serbët, reagon Vuçiq: Ai psikopat s’ka lidhje me ne

Masakra në dy xhami në Zelandën e re e ka bërë njeriu i cili nuk ka kurrfarë lidhjeje me Serbinë, ka thënë sot kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq. Në...

Read More

Pas dy aksidenteve me katër të vdekur – policia apelon për kujes në trafik

Një aksident trafiku me fatalitet është raportuar rreth orës 12:30, gjatë ditës së sotme. Aksidenti ka ndodhur në rrugën magjistrale Suharekë – Shtimje, ne...

Read More

Ka filluar sanimi i rrugëve në qytetin e Bujanocit, kërkohet kujdes i shtuar nga vozitësit e automjeteve (FOTO)

Dje dhe sot, në rrugët kryesore të Bujanocit, ka filluar sanimi i gropave të shkaktuaragjatë stinës së dimrit. Nëpërmjet një projekti të financuar nga Komuna...

Read More