Bota

Më të rejat

Trump shtron iftar në Shtëpinë e Bardhë, ambasadorja Çitaku ulet përkrah tij

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka shtruar iftar në Shtëpinë e Bardhë. E prezent...

Vuçiq më 8 maj në Tiranë, për t’u takuar me Mogherinin

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq me 8 maj udhëton në Romë për t’u takuar me...

Të gjitha lajmet

Trump shtron iftar në Shtëpinë e Bardhë, ambasadorja Çitaku ulet përkrah tij

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka shtruar iftar në Shtëpinë e Bardhë. E prezent në këtë darkë të iftarit ka qenë edhe ambasadorja e Kosovës në SHBA,...

Read More

Wisner dhe dy ekspertë kërkojnë qasje të re: Problemet në Ballkan janë si eshtrat e thyer, të vendosur me ngut dhe të shëruar gabimisht”

Europa dhe Shtetet e Bashkuara janë përpjekur të rregullojnë Ballkanin Perëndimor dhe nuk ka funksionuar. Nevojitet një qasje e re. Ky mund të jetë konkluzioni i...

Read More

Vuçiq më 8 maj në Tiranë, për t’u takuar me Mogherinin

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq me 8 maj udhëton në Romë për t’u takuar me zëvendëskryeministrin e Italisë, Matteo Salvini. Tema kryesore e këtij...

Read More

Thaçi pritet të intervistohet sot për dëbimin e shtetasve turq

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot do të paraqitet para Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq...

Read More

Donald Trump priti në Shtëpinë e Bardhë ministrin e Financave të Turqisë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, sot në mëngjes në Shtëpinë e Bardhë ka pritur ministrin turk të Financave dhe Thesarit,...

Read More

Ka ndërruar jetë Mira Markoviq, e veja e Sllobodan Millosheviqit

Rreth orës 15:00h të ditës së sotme, ka ndërruar jetë Mira Markoviq, e veja e të akuzuarit për krime lufte Sllobodan Millosheviq, shkruan raporti.net. Nga viti...

Read More