Ekonomia

Më të rejat

Ambasadori çek në Beograd Tomas Kuchta pret në takim kryetarin e KKSH-së Ragmi Mustafa

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa gjatë ditës së sotme u...

Persona dashakqinjë presin drunjët në hyrje të fshatit Bilaç (FOTO)

Në redaksinë e portalit LuginaLajm, kanë arritur disa fotografi me një shkrim të...

SHKMT “Jehona” në Zvicërr organizon mbrëmje letrare me publicistin Daniel Abimi

Shoqata Kulturore e mërgimtarëve tërnocas në Zvicërr, “Jehona”, gjatë së...

Të gjitha lajmet

Ambasadori çek në Beograd Tomas Kuchta pret në takim kryetarin e KKSH-së Ragmi Mustafa

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa gjatë ditës së sotme u mirëprit në Ambasadën Çeke në Beograd, nga ambasadori Tomas Kuchta si dhe e...

Read More

Persona dashakqinjë presin drunjët në hyrje të fshatit Bilaç (FOTO)

Në redaksinë e portalit LuginaLajm, kanë arritur disa fotografi me një shkrim të shkurtër, se gjatë fundjavës së shkuar, në rrugën kryesore të fshatit...

Read More

SHKMT “Jehona” në Zvicërr organizon mbrëmje letrare me publicistin Daniel Abimi

Shoqata Kulturore e mërgimtarëve tërnocas në Zvicërr, “Jehona”, gjatë së shtunes (dje), ka organizuar një mbrëmje letrare me publicistin Daniel Abimi. Kjo...

Read More

PVD do të nisë iniciativën për shkarkimin e drejtorit të Shtëpisë së Shëndetit në Preshevë (lexo njoftimin)

Nëpërmjet një njoftimi për opinion, Kryesia Qëndrore e Partisë për Veprim Demokratik, ka bërë të ditur, se në Kuvendin Komunal të Preshevës, do të nisë...

Read More

FG PDSH dënon fuqishëm dhe reagon ashpër ndaj publikimit të pamjeve nga kamerat e sigurisë brenda hapsirave të shtëpisë së shëndetit në Preshevë

Në mbledhjen e mbajtur sot (21 mars, 2019), Forumi i Gruas i Partisë Demokratike Shqiptare në Preshevë, ka reaguar ashpër, ndaj publikimit të pamjeve të...

Read More

Radovan Karaxhiq dënohet me burg të përjetshëm

Ish kreu politik i serbëve të Bosnjës është dënuar me burg të përjetshëm nga shkalla e dytë e Tribuinalit të Hagës. Gazetari i BIRN nga salla e...

Read More