Category: Rajoni

Familja në Kosovë jetonte me 75 € në muaj, reperi gjerman i blen banesë të re (VIDEO)

Reperi gjerman me emrin Kollegah (Felix Blume) së bashku me reperin tjetër Ghent ka udhëtuar në Kosovë. Jo për të mbajtur ndonjë koncert, por për të...

Ambasadori i SHBA-së në Beograd: Kosova është një vend sovran

Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Scott, tha sot se Qeveria e Kosovës nuk është e ashtuquajtur, por Qeveri e Kosovës, e cila është një shtet i pavarur dhe...

Daci promovon librin: “Lindja e vështirë e shtetësisë së Kosovës”, gjatë fjalimit kritikon misionin e UNMIK-ut

Kryetari i Akademisë së Shkencës dhe Arteve të Kosovës, Nexhat Daci, ka drejtuar kritika të shumta ndaj ndërkombëtareve gjatë promovimit të librit të tij,...

Filluan kolonat e gjata: Në Merdare 10 orë pritje, tek Dheu i Bardhë 5 orë për të hy në Serbi

Pikëkalimi kufitar i Merdarës po vazhdon të jetë edhe sot më i ngarkuari me vetura dhe kolona të gjata. Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për Menaxhim...