Category: Nga Rajoni

Veseli zotohet se do t’i ndalojë punësimet familjare në institucione

Ka filluar konferenca për projektin e ambasadës britanike për rekrutimin e pozitave të larta drejtuese në shërbimin civil dhe institucione të pavarura. Në këtë...

Ish-ushtari i UÇK-së përcjell djalin 16 vjeçar për Europë – shkruan letër politikanëve

sh-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid, Feim Krasniqi iu është drejtuar krerëve të Kosovës përmes një letre publike. Ai ka treguar se si...

Vuçiq e pranon: “Në fund të fundit, demarkimi i kufijve me Kosovën duhet të ndodhë”

Gjatë një emsioni në Televizionin “PINK”, presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se “demarkacioni është një nga zgjidhjet për problemin e...

Pasi u tha se terroristi u frymëzua nga serbët, reagon Vuçiq: Ai psikopat s’ka lidhje me ne

Masakra në dy xhami në Zelandën e re e ka bërë njeriu i cili nuk ka kurrfarë lidhjeje me Serbinë, ka thënë sot kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq. Në...

Pas dy aksidenteve me katër të vdekur – policia apelon për kujes në trafik

Një aksident trafiku me fatalitet është raportuar rreth orës 12:30, gjatë ditës së sotme. Aksidenti ka ndodhur në rrugën magjistrale Suharekë – Shtimje, ne...

Korrigjimi i kufijve do të bëhet në mënyrë paqësore, të mos ngatërrohet “korrigjimi” me “shkëmbim”

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se të tjerët po e ngatërrojnë idenë e tij të shfaqur për bashkimin e Luginës së Preshevës, Medvegjës dhe...

Vajza me mbulesë nga Maqedonia flet 8 gjuhë, ligjëron në Universitetin e Bazelit

Arlinda Amiti ka lënë gjurmë në Zvicër me suksete në fushën e dijes. Edhe pse është shumë e re në moshë, ajo zotëron 8 gjuhë të huaja dhe është...

I biri i Qerim Çoçajt fton familjarët e shoferit në varrimin e babait: Ta ndajmë dhimbjen bashkë

Qerim Çoçaj nga Hasi i Prizrenit, i cili punonte si furrtar në Gjilan, mbeti i vdekur në vend nga aksidenti që ndodhi dje në qendër të qytetit të Gjilanit....

Vllasi: Kush nuk do të donte bashkimin e Kosovës me Luginën, por është opsion joreal

Azem Vllasi thotë se insistimi i presidentit Hashim Thaçi, se qëllimi i tij është bashkimi i Luginës së Preshvës me Kosovën, pa i dhënë asgjë Serbisë nuk...

HISTORIKE: Shqiptarët rimarrin Tuzin pas 110 vjetësh (Video)

Si asnjëherë më parë partitë politike shqiptare kanë themeluar Forumin Shqiptar për Komunën e Tuzit, i përbërë nga Alternativa Shqiptare, Aleanca Demokratike...