Category: Lugina

Për shkak të punimeve në teren, nesër (e enjëte) do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa vendbanime të Komunës së Bujanoci

Elektrondërmarrësia e Serbisë, nëpërmjet një njoftimi zyrtar, bënë të ditur se gjatë ditës së enjëte (nesër),përshkak të punimeve në teren, do të ketë...

Rahim Salihi i drejtohet PD-së: “Si nuk ju vjen turp sot, për të bëmat e juaja dje?”

Nëpërmjet një postimi në facebook, Rahim Salihi, shef i kabinetit të kryetarit të Bujanocit, ka reaguar ndaj veprimeve të Forumit Rinor të Partisë Demokratike....

Sadriu: Armend Aliu me shkollim të mesëm ka marrë pagë mujore prej 150 mijë dinarëve?! (VIDEO)

Nëpërmjet një konference për media, zëvendëskryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Preshevë, Ilir Sadriu, ka komentuar raportin e auditorit shtetëror, në...

Ministri kosovar Fatmir Matoshi premton krijimin e hapësirave gjelbruese në Tërnoc të Bujanocit

“Komuna e Bujanocit do të ketë mbështetje në fushën e mjedisit” – ka premtuar ministri Fatmir Matoshi. Ketë premtim, ministri i Mjedisit dhe Planifikimit...

Bujanoc: Policia serbe ka arrestuar tre persona me dyshimin se kanë kryer vjedhje të rëndë gjatë muajit mars

Pjestarët e Ministrisë së Brendshme të Serbis, kanë në arrestuar S.I. (1997), F.I. (1992) dhe Xh. S. (1992) nga ky qyteti i Bujanocit, për shkak të dyshimit se...

Komuna e Bujanocit shpallë konkurs mbi bashkëfinancimin e programeve në fushën e informimit për vitin 2019-të

Komuna e Bujanocit, sot ka shpallë konkursin për financimin e projekteve në fushën e informimit në territorin e Komunës së Bujanocit për vitin 2019-të....

Haraqija: Haziri, Sejdiu, Shala dhe Veliue, kanidatët krysorë për kryetar të LDK-së

Ish-zyrtari i lartë i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Astrit Haraqija, ka treguar se kush mund të jenë pretendentët kryesorë për postin e kryetarit të...

Stolteberg: Intervenimi i NATO-s ishte i domosdoshëm për Kosovën dhe sigurinë e qytetarëve

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se i kupton kujtimet e Serbisë që janë ende të dhimbshme për shkak të bombardimeve të NATO-s në...

Kryetari Shaip Kamberi priti në takim ambasadorin Lamberto Zannier, e njoftoi me ngecjen e zgjidhjes së problemit të teksteve shkollore në gjuhën shqipe

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, gjatë ditës ka pritur në takim, komesarin e lartë për pakica, Lamberto Zannieri. Kamberi, ka njftuar ambasadorin e...

Ja vendimi mbi financimin e programeve dhe projekteve vjetore për SHKA-të për vitin 2019-të në Komunën e Bujanocit

Komuna e Bujanocit, rrespektivisht Komisioni për kulturë pranë Administratës Komunale të Bujanocit, ka shpall vendimin përfundimtare mbi financimin e programeve...