Category: Lugina

Mustafa: S’do të ketë paqe mes Kosovës e Serbisë nëse në marrëveshje s’përfshihet Lugina

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, Ragmi Mustafa, thotë se po punojnë për t’iu përgjigjur të gjitha sfidave politike e sidomos...

Kryetari i KKSH-së Ragmi Mustafa ka pritur në takim zv/shefin e misionit zvicëran Jean-Luc Oesch: “I kërkon prezencë të shtuar të shtetit zvicëran në Luginën e Preshevës”

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa, ka pritur në takim Jean-Luc Oesch, zëvendës-shefin e misionit diplomatik të Zvicrrës. Edhepse pas takimit...

Kryetari Shaip Kamberi i dërgon telegram ngushëllimi kryetarit të Kuvendit Sami Salihu: “Humbja e çdo anëtari të familjes është e trishtueshme, e aq më e madhe e një fëmiu”

Me rastin e vdekjes së djalit të kryetarit të Kuvendit Komunal të Preshevës, Nur (Sami), Salihu, kryetari i Partisë për Veprim Demokratik i ka dërguar njuë...

Ministri Besim Beqaj ka pritur në takim kryetarin Shaip Kamberi, bisedojnë për mundësitë e përkrahjes së bizneseve digjitale në Bujanoc

Ministri për Inovacion në Qeverinë e Kosovës, Besim Beqaj, gjatë ditës ka pritur në takim, kryetarin e Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi. Në takimin e...

Ka ndërruar jetë Nur Salihu, djali i kryetarit të Kuvendit të Preshevës, Sami Salihu

“Falemnderoj Zotin qe me dha kenaqesin ta shijoj ndjesin tende Nur. Shpirti drite tu befte” – janë këto fjalët prekëse të kryetarit të Kuvendit Komunal...

Kryeredaktori i Gazetës Metro, Valon Syla, kryetarin e Preshevës Shqiprim Arifi e quan “Klysh të hajnave të Vuçiqit” dhe “Rrahman Morinë, version 2.0” (FOTO)

Kryeredaktori i Gazetës Metro në Kosovë, Valon Syla, nëpërmjet një postimi në facebook, ka akuzuar kryetarin e Preshevës Shqiprim Arifi për nisje të fushatës...

Shqiprim Arifi, premton tërheqjen e investitorëve të huaj në Preshevë, por në asnjë moment nuk po e përkrahë investimin milionësh të “WESlime” në Preshevë

Kryetari i Preshëevës, gjatë emisionit të mbrëmshëm në RTV Dukagjini, ka theksuar se është duke bërë përpjekje të shumta për tërheqjen e investitorëve...

Kryetari Shqiprim Arifi paraardhësin e tij Ragmi Mustafën e quan “budalla”, moderator e pyet a mos je ti psikiatër?! (VIDEO)

Gjatë emisionit të djeshëm në “Debat Plus”, të Radio Televizionin Dukagjini, kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në një moment, ish kryetarin...

Komuna e Bujanocit kandidon me tre projekte, merret mbështetje për rekonstruimin e rrugës kryesore nga rrethi i qytetit deri tek shtëpia e shëndetit

Në takim e mbajtur dje në qytetin e Vranjës, në të cilën morri pjesë zëvendëkryeministrja  dhe ministrja e infrastrukturës, Zorana Mihajlloviq kanë...

Komuna e Bujanocit kryen pagaset e bursave studentore për vitin 2019-të

Komuna e Bujanocit, gjatë ditës së sotme ka paguar bursat studentore nëpër xhillogaritë e studentëve përfitues nga thirrje publike për ndihmë të njëherëshme...