Category: Lajme

Ministri Besim Beqaj ka pritur në takim kryetarin Shaip Kamberi, bisedojnë për mundësitë e përkrahjes së bizneseve digjitale në Bujanoc

Ministri për Inovacion në Qeverinë e Kosovës, Besim Beqaj, gjatë ditës ka pritur në takim, kryetarin e Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi. Në takimin e...

Ka ndërruar jetë Nur Salihu, djali i kryetarit të Kuvendit të Preshevës, Sami Salihu

“Falemnderoj Zotin qe me dha kenaqesin ta shijoj ndjesin tende Nur. Shpirti drite tu befte” – janë këto fjalët prekëse të kryetarit të Kuvendit Komunal...

Kryeredaktori i Gazetës Metro, Valon Syla, kryetarin e Preshevës Shqiprim Arifi e quan “Klysh të hajnave të Vuçiqit” dhe “Rrahman Morinë, version 2.0” (FOTO)

Kryeredaktori i Gazetës Metro në Kosovë, Valon Syla, nëpërmjet një postimi në facebook, ka akuzuar kryetarin e Preshevës Shqiprim Arifi për nisje të fushatës...

Shqiprim Arifi, premton tërheqjen e investitorëve të huaj në Preshevë, por në asnjë moment nuk po e përkrahë investimin milionësh të “WESlime” në Preshevë

Kryetari i Preshëevës, gjatë emisionit të mbrëmshëm në RTV Dukagjini, ka theksuar se është duke bërë përpjekje të shumta për tërheqjen e investitorëve...

Kryetari Shqiprim Arifi paraardhësin e tij Ragmi Mustafën e quan “budalla”, moderator e pyet a mos je ti psikiatër?! (VIDEO)

Gjatë emisionit të djeshëm në “Debat Plus”, të Radio Televizionin Dukagjini, kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në një moment, ish kryetarin...

Komuna e Bujanocit kandidon me tre projekte, merret mbështetje për rekonstruimin e rrugës kryesore nga rrethi i qytetit deri tek shtëpia e shëndetit

Në takim e mbajtur dje në qytetin e Vranjës, në të cilën morri pjesë zëvendëkryeministrja  dhe ministrja e infrastrukturës, Zorana Mihajlloviq kanë...

Komuna e Bujanocit kryen pagaset e bursave studentore për vitin 2019-të

Komuna e Bujanocit, gjatë ditës së sotme ka paguar bursat studentore nëpër xhillogaritë e studentëve përfitues nga thirrje publike për ndihmë të njëherëshme...

Për shkak të punimeve në teren, nesër (e enjëte) do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa vendbanime të Komunës së Bujanoci

Elektrondërmarrësia e Serbisë, nëpërmjet një njoftimi zyrtar, bënë të ditur se gjatë ditës së enjëte (nesër),përshkak të punimeve në teren, do të ketë...

Rahim Salihi i drejtohet PD-së: “Si nuk ju vjen turp sot, për të bëmat e juaja dje?”

Nëpërmjet një postimi në facebook, Rahim Salihi, shef i kabinetit të kryetarit të Bujanocit, ka reaguar ndaj veprimeve të Forumit Rinor të Partisë Demokratike....

Sadriu: Armend Aliu me shkollim të mesëm ka marrë pagë mujore prej 150 mijë dinarëve?! (VIDEO)

Nëpërmjet një konference për media, zëvendëskryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Preshevë, Ilir Sadriu, ka komentuar raportin e auditorit shtetëror, në...