Category: Lajme

Delegacioni ndërkombëtar viziton PVD-në

Një delagacion nga zyrtarët e lartë të OSBE-së dhe ambasadës së Btitanisë së Madhe në Beograd, kanë qëndruar për një vizitë në Bujanoc, ku me këtë rast...

Përfaqësues të OJQ-së nga Presheva, vizitojnë KKSH-në!

Në selinë e Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), kryetari Jonuz Musliu, u takua me përfaqësuesit e organizatës joqeveritare “Qendra për Avokim dhe Zhvillim të...

Policët special “RENEA” shkarkohet nga puna, pasi që praktikonin namazin!

Burime brenda Ministrisë së Brendshme konfirmojnë se shtatë oficerë policie nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë RENEA’s janë shkarkuar nga puna se i përkasin...

Deda i VV-së: Kosovën e kanë braktisur 230 mijë qytetar!

Shqyrtimi i Planit të Veprimit për Marrëveshjen për Stabilizim- Asocim (MSA) për vitin 2015 e cila ishte caktuar si pikë e rendit të ditës në mbledhjen e...

Rrëfimet e azil-kërkuesve kosovarë: “Në Bujanoc na kanë plaçkitur kah 100 euro!” (Video)

Në pjesën e dytë të serisë së reportazheve ekskluzive me azil-kërkuesit kosovarë, Interaktiv në KTV ka paraqitur mbrëmë shumë rrëfime të imigrantëve që e...

Ministria e Arsimit e Kosovës e gatshme t’a ndihmoj arsimin edhe në Luginë!

Një delegacion i Keshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), i drejtuar nga kryetari Jonuz Musliu dje realizoi një takim në Prishtinë me Ministrin e Arsimit, Shkencës dhe...

Shaip Kamberi “dridh” kuvendin serb; kërkon kthimin e lapidarit të UÇPMB-së në Preshevë!

Deputeti popullor shqiptar nga rradhët e Partisë për Veprim Demokratik, ka kërkuar nga ministri i policisë, Nebojsha Stefanoviq, që të kthej lapidarin e të...

Në Bruksel nënshkruhet marrëveshja për drejtësi për veriun e Kosovës! (Video)

Qysh në takimin e parë si drejtues delegacionesh, kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq, kanë hedhur nënshkrimet në një...

Luginasit nga Zvicrra i dalin në ndihmë familjes Abazi nga Hani Elezit!

Dhjetra bashkëkombas nga Zvicrra e kryesisht me origjinë nga Bujanoci dhe Presheva, kanë ndërmarrë aksion për t’i dal në ndihmë familjes Abazi nga Hani...

Deputetët Halimi e Kamberi kërkojnë nga kryeministri Vuçiq zgjidhje urgjente për nostrifikimin e diplomave nga Kosova!

Në kuadër të aktiviteteve të rregullta deputetët Shqiptarë në parlamentin qendrorë në Beograd iu drejtuan me shkrim kryetarit të Qeverisë serbe Aleksandar...