Category: Kulturë

Rap artisti nga Lugina K-ALBO po prek majet e suksesesit me këngën “KOKA” (VIDEO)

I riu nga Lugina e Preshevës, Hip Hop artisti, Milot Ramadani ka filluar të korrë suksese te mëdha në muzikën R&B. Ramadani, apo i njohur me emrin K-ALBO, çdo...

Preshevë: Sonte nata finale e edicionit të gjashtë të “PreFoto”, aplikantë edhe nga India e Malejzia

Të shtunen (sonte) me fillim nga ora 19:00 në hapësirat e shtëpisë së kulturës “Abdulla Krashnica” në Preshevë do të zhvillohet pjesa kryesore programore e...

Konkurencë e lartë në “Pre Foto” ,Presheva bëhet pikë e takimit për fotografët kombëtarë dhe ndërkombëtarë (ÇMIMET)

Të shtunën e 14 Nëntorit,2015 në pallatin e kulturës Abdulla Krashnica në Preshevë me fillim në ora 19:00 u mbajt nata finale, ekspozita e fotografive,...

Hapet konkursi i edicionit të pestë të “PreFotos” në Preshevë

Më 14 nëntor 2015 (e shtunë) ora 19:00 në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica ” – Preshevë ftojmë të gjithë fotografët, artistët dhe...

Shqipëria në finale të Eurovisionit

Shqipëria është kualifikuar në finale të Eurovisionit. Këngëtarja Elhaida Dani shkëlqeu me këngën “I’m Alive”. Serbia, Gjeorgjia, Belgjika, Estonia,...