Lugina-Lajm

Ku s’prekë mbreti, prekë pushteti; “E len kerrin m’u aty ku është e ndaluar!”

Janë anëtarët dhe simpatizantët e partisë së Nagip Arifit, ata që në rutinë nuk iu nënshtrohen rregullave dhe ndalesave të shumta në territorin e komunës...

Xhefri Bili, shef i ri i zyrës së OSBE-së në Bujanoc

Shefi i ri i zyrës së Organizatës Europiane për siguri dhe bashkëpunim (OSBE), në Bujanoc, është Xhefri Bili, i cili edhe zyrtarisht ka nis punën në atë...

Džefri Bili novi šef kancelarije OEBS-a

Bili je peti šef kancelarije OEBS-a u Bujanovcu, osnovane 2001. godine. Novi šef kancelarije OEBS-a u Bujanovcu je Amerikanac Džefri Bili,koji je danas stupio na...

Publikohet video e rrahjes së vëllait të kryeministrit serb, Andreja Vuçiq

Është publikuar edhe video se si është rrahur vëllau i kryeministrit serb, Aleksandër Vuqiç. Madje lajmin e ka konfirmuar edhe vet kryeministri Vuçiq, që ka...

Žandarmi na Slaviji pretukli premijerovog brata, Andrej Vučić hitno prebačen na VMA!

Pustite me da prođem, nemam nameru da nikoga ugrožavam, rekao je Andrej, a žandarmi su nasrnuli na njega. Pripadnici Žandarmerije iz čista mira pretukli su Andreja...

Shkëndija pushton bindshëm Tetovën!

Në takimin e transmetuar ekskluzivisht nga Supersport dhe Supersport HD, skuadra shqiptare e Tetovës shënoi plot 5 herë në portën e kushërinjve. Shkëndija...

Barca superiore ndaj Granadas!

Barcelona është rikthyer nga barazimi pa gola ndaj Malagas, duke shkelur Granadan në Camp Nou me rezultat 6-0. Blaugranët duket se u mbushën mend në mesjavë dhe...

Kryetari Beqiri i pranishëm në programin ndërkombëtar për lidership të organizuar nga Ambasada e SHBA_ve në Beograd

Kryetari i KKSH-së, Galip Beqiri ka qenë i pranishëm në koktejin e organizuar nga ambasadori amerikan në Beograd, Michael Kirby. Nëpërmjet një kumtese, KKSH...

Ç’po na i sjell era hijet e zeza?

Ndarja, përçarja , urrejtja, inatet, hakmarrja,  hasmëria, nuk jane vetem pjesë e një lloji të njerëzve në këtë botë e as pjesë e një individi, e as pjesë...

Lladrovci: Besoj që Rama në vizitën e tij në Serbi, të diskutoj edhe për çështjen e shqiptarëve të Luginës së Preshevës

Ramiz Lladrovci, i ngarkuari me punë në Ambasadën e Kosovës në Shqipëri thotë se diplomatët e huaj në këtë vend vlerësojnë se Kosova kishte zgjedhje...