Lugina-Lajm

Ja karikatura provokuese që mund të ketë sjellë sulmin

Si për ironi të fatit, në numrin e sotëm të revistës “Charlie Hebdo” ka qenë e vizituar një karikaturë ku shfaqet një person sikur të jetë terrorist. Ai...

Sulm terrorist në Francë; ja si vritet polici (Video)

Në një nga video shihet se si një terrorist vret një gazetar, duke e qëlluar me armë zjarr në kokë, transmeton Telegrafi. Raportohet se të paktën 12 persona...

Srpski vojnici se po Bugarskoj gone sa marincima

Nešto više od 450 pripadnika oružanih snaga SAD, Bugarske, Srbije i Rumunije učestvuje u međunarodnoj vojnoj vežbi “Platinasti lav 2015”, koja se do...

Serbët “pushtojnë” sheshin e Bujanocit!

Mbi një mijë serb lokal të Bujanocit, kanë “pushtuar” sheshin e Bujanocit në shënimin e natës së Krishtlindjeve Ortodokse sipas kalendarit Julian....

ASHAK: Rexhep Qosja dezinformues dhe urrejtës patologjik i Akademisë!

Nëpërmjet një kumtese, Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës, njofton opinionin e gjerë, se shkrimi tendencioz “Ideologjia e prapavajtjes”, e akademik...

E (pa) parë: Pastrohet nga bora “vetëm” rrugica e drejtorit të NP „Komunalisë“?! (FOTO)

Në redaksinë e portalit LuginaLajm, kanë arritur disa fotografi, ku shihet makineritë e rënda duke pastruar rrugicën tretësore (terciale) të drejtorit të NP...

Video e paparë: Kur burrat nga Gjermania niseshin për të vdekur për Kosovë (Video)

Kjo është një nga videot më emocionuese të kohës së luftës të cilën sot ne kemi fatin ta shohim falë filmimeve ekskluzive të Besfortë Hasanajt (Chibisit)....

Preshevari Atdhe Nuhiu “heshtë” stadiumin e kampionit anglez Manchester City!

Preshevari, Atdhe Nuhiu ka shënuar gol në ndeshjen Manchester City – Sheffield Wendesday, e vlefshme për FA Cup. Sulmuesi shqiptar i ka heshtur të gjithë tifozët...

Shpend Ahmeti, kryetari i muajit janar në botë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti është zgjedhur kryetari më i mirë komunal në botë për muajin janar të këtij viti. Këtë e ka bërë uebfaqja e njohur e...

Qytetarët e ana-moravës mirëpresin autostradën Prishtinë–Gjilan–Dheu i Bardhë

Njihet si njëra ndër rrugët ku më së shumti persona kanë humbur jetën në aksidente komunikacioni për shkak të pozitës jo të përshtatshme gjeografike....