Lugina-Lajm

Zyrtare: Zidane rikthehet në postin e trajnerit të Real Madridit

Real Madridi e ka shkarkuar nga posti i trajnerit Santiago Solarin, ndërsa në vend të tij është rikthyer legjenda Zinedine Zidane. Konfirmimi është bërë ...

Kryetari Ragmi Mustafa i drejtohet edhe njëherë me kërkesë Komunës së Preshevës për sigurimin e një zyreje për KKSh-në – Shqiprim Arifi po hesht!

Nëpërmjetr një shkrese drejtuar Komunës së Preshevës, kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa, edhe një herë ka kërkuar nga kryetari i Komunës...

Sheshel: Nëse sulmohet veriu, Serbia e pushton tërë Kosovën

Lideri i radikalëve serbë Vojislav Sheshel vlerëson se shqiptarët nuk do ta sulmojnë veriun e Kosovës derisa serbët të kenë udhëheqës të mençur atje. Siç...

Kryetari Shaip Kamberi bashkë me përfaqësuesit e Qeverisë së Kosovës po qëndrojnë për vizitë dy ditore në Novi Pazar – takojnë edhe shqiptarë plisëbardhë nga Tutini (FOTO)

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi bashkë me koordinatorin për kulturë pranë Qeverisë së Kosovës, Rexhep Hoti,  dhe analistin Kosovar, Nexhmedin...

Me lule, ëmbëlsira dhe fotografi, kryetari Shaip Kamberi uron “8 marsin” punëtorëve të administratës komunale të Bujanocit (FOTO)

Në nder të “8 marsit – Ditës së Gruas”, kryetari Shaip Kamberi edhe ketë vit, ka zgjedh një formë tjetër, që t’i uroj punëtoret e administratës...

I biri i Qerim Çoçajt fton familjarët e shoferit në varrimin e babait: Ta ndajmë dhimbjen bashkë

Qerim Çoçaj nga Hasi i Prizrenit, i cili punonte si furrtar në Gjilan, mbeti i vdekur në vend nga aksidenti që ndodhi dje në qendër të qytetit të Gjilanit....

Vllasi: Kush nuk do të donte bashkimin e Kosovës me Luginën, por është opsion joreal

Azem Vllasi thotë se insistimi i presidentit Hashim Thaçi, se qëllimi i tij është bashkimi i Luginës së Preshvës me Kosovën, pa i dhënë asgjë Serbisë nuk...

Në Medvegjë shënohet “Dita e mësuesit”, Shoqata e shkrimtarëve “Feniks”, mbanë orë letrare në Tupallë (Foto)

Nën organizimin e mësimdhënësve shqiptarë nga Medvegja, sot në Banjë të Sijarinës, është shënuar “7 marsi – Dita e Mësuesit”. Fillimisht, në...

Historia interesante e futbollistit tërnocas Bashkim Ajdini që po luan në Gjermani

Futbollisti Bashkim Ajdini ka një histori interesante. Ai është me prejardhje nga Ternoci, kurse ka lindur më 10.12.1992 në Halmstad të Suedisë. Futbollisti në...

Shoqata ‘Çamëria’: ‘Arifi t’i kërkojë falje bacës Ramiz, ndryshe do t’ia ngrehim veshin’

Pas raportimit në media se Kryetari i Preshevës Shqipërim Arifi, kishte ofenduar qytetarin Ramiz Zeneli, Shoqata Çamëria, nërmjet një postimi, ka kërkuar që...