Lugina-Lajm

Pas dy aksidenteve me katër të vdekur – policia apelon për kujes në trafik

Një aksident trafiku me fatalitet është raportuar rreth orës 12:30, gjatë ditës së sotme. Aksidenti ka ndodhur në rrugën magjistrale Suharekë – Shtimje, ne...

Ka filluar sanimi i rrugëve në qytetin e Bujanocit, kërkohet kujdes i shtuar nga vozitësit e automjeteve (FOTO)

Dje dhe sot, në rrugët kryesore të Bujanocit, ka filluar sanimi i gropave të shkaktuaragjatë stinës së dimrit. Nëpërmjet një projekti të financuar nga Komuna...

Korrigjimi i kufijve do të bëhet në mënyrë paqësore, të mos ngatërrohet “korrigjimi” me “shkëmbim”

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se të tjerët po e ngatërrojnë idenë e tij të shfaqur për bashkimin e Luginës së Preshevës, Medvegjës dhe...

Agim Rashiti radhitet për inspektor komunal të arsimit në Bujanoc

Me radhitjen e fundit të punëtorëve në Administratës komunale të Bujanocit, nga 20 shkurti, Agim Rashiti, është caktuar për inspektor komunal të Arsimit në...

InfoVranjske: Takim i msheft në Preshevë, në mes të Dragan Stevanoviq-Boske dhe Shqiprim Arifit

Dragan Stevanoviq-Boske, sekretari shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë, njëherit koordinator i SNS-it për rrethin e  Pçinjës, është kapur duke pirë kafe...

Vajza me mbulesë nga Maqedonia flet 8 gjuhë, ligjëron në Universitetin e Bazelit

Arlinda Amiti ka lënë gjurmë në Zvicër me suksete në fushën e dijes. Edhe pse është shumë e re në moshë, ajo zotëron 8 gjuhë të huaja dhe është...

“Bujanovcalitë” e Zvicrrës ndihmojnë me 15 kompjuterë dhe një video-projektor sh.f. “Naim Frashëri” në Bujanoc

Asociacioni qytetar Bujanoci me seli në Zvicërr, ka dhuruar një donacion prej 15 kompjuterësh dhe një video-projektori për shkollën fillore “Naim Frashëri”...

Grafite “vrit shqiptarët” në Zrenjanin, reagon kryetari Ragmi Mustafa: “Grafitet, produkt i sistemit aktual në Serbi”

Pas publikimit të disa grafiteve në Zrenjanin të Serbisë, ku shkruhet “vrit shqiptarët”, ka reaguar kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa, i...

Dy ministrat serbë vizitojnë Medvegjën, sigurojnë rindërtimin e rrugëve

Zëvendëskryeministrja serbe, njëherit ministrja për infrastrukturë, Zorana Mihajlloviq, e shoqërura nga ministry për rini dhe sport, Vanja Udoviçiq vizituan sot...

Zyrtare: Zidane rikthehet në postin e trajnerit të Real Madridit

Real Madridi e ka shkarkuar nga posti i trajnerit Santiago Solarin, ndërsa në vend të tij është rikthyer legjenda Zinedine Zidane. Konfirmimi është bërë ...