Archives post

Bilaç: Ka përfunduar rruga në afërsi të shkollës fillore, komuna e vendosur në përmirësimin e infrastrukturës rrugore

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, nëpërmjet një postimi në facebook të përcjellë me disa fotografi, ka shkruar rreth asfaltimit të rrugës në...

Preshevë-Tabanoc: Kapen 2 kg drogë, i dyshuari bullgar arrinë të arratiset nga vendëngjarja

Doganierët serbë në vendkalimin kufitar të Preshevës, në bashkëpunim me policinë në dalje të vendit kanë ndaluar tentim kontrabanimin e rreth 2 kilogram...

Serbia nënshkruan hyrjen e rusëve në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Djuric dhe Branimir Nesic, shefi i zyrës rajonale për OJQ-Ballkan “mision humanitar...

Vuçiq: Nuk ka karrige për Kosovën në OKB

Presidenti serb, Aleksandar Vuciq tha sot se në OKB nuk ka karrigë për Kosovën që të bëhet anëtare e saj. “Unë pothuajse jam i sigurt se nuk ka asgjë nga ai...

Gruevski: Shqiptarët do ta ndjejnë në shpinë Zaevin (VIdeo)

Ali Ahmeti ka bërë gabim të madh që ka ndërprerë atë për të cilën ka luftuar, apeluar dhe lutur publikisht që të ketë një rregull ku fituesi i zgjedhjeve...

Klimë jo e favorshme në Kosovë, bizneset turke ikin në Maqedoni e Serbi

Vitin e kaluar Kosova kishte shënuar rënie të investimeve, kurse sivjet situata nuk duket të jetë më e mirë se vitin e kaluar. Në garën për të krijuar klimë...

Po shkojnë drejt luftës? Forcat amerikane përgatiten për të luftuar forcat ruse në Siri

Mediat ruse raportuan mbi lëvizjet e trupave amerikane në Siri për t’u konfrontuar me forcat ruse të stacionuara në vend. Gazeta ushtarake ruse Moskovski...

APN fillon me inicimin e themelimit të nëndegëve në Bujanoc: “Të rikthejmë shpresën”

Këshilli Nismëtar i Alternativës për Ndryshim, në Bujanoc, është në përfundim të përgatitjeve rreth fillimit të zgjedhjeve nëpër vendbanimet shqiptare...