Archives post

AKR: Rrugët tona ndahen këtu me LDK, veprojmë në të mirën e Kosovës

Bashkëpunimi mes Aleancës Kosova e Re dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës ka përfunduar, njofton Klan Kosova. Lajmin e ka dhënë vet kryetari i AKR-së, Behgjet...

Kamberi uron nxënësit: “Shkollimi dhe arsimimi i juaj është garancë për të ardhmen tonë”

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, nëpërmjet një postimi, ka uruar të gjithë nxënësit që sot kanë filluar procesin arsimor. Kamberi ka shkruar:...

Bujanoc: 383 nxënës fillojnë klasën e parë; Rexhepi: I kemi bërë të gjitha parapregatitjet e duhura!

Sot, në të gjitha shkollat e komunës së Bujanocit, ka nisur viti akademik shkollor 2017/2018. Për arsye të festës së Kurban Bajrami, mësimi në shkollat shqipe,...

Në Luginë të Preshevës, viti i ri shkollor, me shumë probleme!

Java e parë e shtatorit, në Luginë të Preshevës, është e mbushur me shumë veprimtari në fushën e arsimit, njërës nga sferat më të ndjeshme të shoqërisë...