Archives post

Imami nga Kosova thërret Ezanin në Mekë (Video)

Shumë kosovarë po qëndrojnë në Mekë për të kryer obligimin e haxhit. Në mesin e tyre është edhe imami i xhamisë së Rahovecit, Amir Sylka i cili ka kënduar...

Preshevë: S’ka zgjedhje për brenda APN-së, Shqiprim Arifi hesht! (Dokument)

Ish-Kryetari i komunës së Preshevës dhe kryetari i Alternativës për Ndryshim (APN), Shqiprim Arifi ka injoruar kërkesën e shumicës së nëndegëve të partisë...

Hjuston, të paktën 20 familje shqiptare humbasin gjithçka nga uragani Harvey (FOTO)

Hjustoni sot është i gjithi i përmbytur! Rreziku i furtunës nuk ka kaluar ende. Komuniteti shqiptar atje, megjithëse relativisht i vogël në numër, përbëhet nga...

Kush është profesori universitar nga Lerani i Preshevës, që po konkuron për kryetar të Fushë Kosovës?!

Për zgjedhjet lokale të parapara më 22 tetorit, në Republikën e Kosovës, për kryetar komune, është nominuar edhe një luginas. Ai është profesori i...

Presidenti Vuçiq: Serbia do ta ndihmoj Bujanocin dhe Preshevën për parandalimin e shpërnguljes se popullates

Shteti do të vazhdoj të mbështesë Bujanocin, Preshevën dhe Medvegjën për të parandaluar braktisjen e këtyre komunave, ka thënë presidenti serb Aleksandar...

TK ka shpallur konkurs për ndarjen e bursave për nxënësit e shkollave të mesme nga Bujanoci, Presheva dhe Medvegja

Trupi Koordinues ka shpallur konkurs për ndarjen e bursave për nxënësit e shkollave të mesme të Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës. Me vendim nr....

Serbia vjen me ‘selam’ për arrestimin e serbit, ja pamjet e arrestimit nga Policia e Kosovës (Video)

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar lidhur me arrestimin e serbit të dyshuar për krime lufte në Suharekë. Vuçiq ka thënë mbrëmë se arrestimi i...

Kabineti qeverisës “Rama 2” do të 50% burra dhe 50% gra

Rama po prezantoi emrat e rinj të kabinetit të ministrave. Qeveria “Rama 2” do të përbëhet nga 11 ministri dhe 2 ministra shteti. Po kush janë ministrat që do...

Në luftë për një standard ma të avancuar jetësorë

Vazhdimishte kemi bërë përpjekje përmes ideve , projekteve për të shtuar sasinë dhe cilësinë e ujit të pijshëm për banoret e Bujanocit me rrethinë. Po i...

Ka vdekur Bajram Rexhepi

Ka ndërruar jetë ish kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi. Burimet e Indeksonline të afërta me ngjarjen kanë konfirmuar se Rexhepi ka vdekur sot në orët e...