Archives post

Ministri Arsim Bajrami priti në takim kryetaren Ardita Sinani; ‘Tekstet shkollore në Luginë, vazhdojnë të mbesin problem i pa zgjidhur’

  Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Arsim Bajrami priti në takim kryetaren e Preshevës, znj. Ardita Sinani, me ç’rast u bisedua për gjendjen...

Shaip Kamberi ‘bashkëlojtar’ i mërgimtarëve tërnocas, vesh fanelën me nr. ‘7’, që simbolizon CR7

Në ndeshjen tashmë tradicionale, ndërmjet KF “Tërnocit” vs “Mërgimtarët”, e zhvilluar dje (e dielë) në Tërnoc, pjesë e ekipit të “Mërgimtarëve”,...

“Tour de Lugina” zhvillohet për herë të VI-të, kryetari Kamberi i shoqëron 23 çiklistët (FOTO)

Gjatë ditës së dielë, në Bujanoc, u zhvillua Turneu tradicional i biciklistëve, “Tour de Lugina” i VI-ti me rradhë. Ky turne u zhvillua në bashkëpunim me...