Archives post

Kanë filluar pagesat për 440 bujqit lokal në shumë totale prej 32.3 mln dinarëve

Nga dita e djeshme, kanë filluar pagesat e subvencioneve për 440 bujqit lokal të komunës së Bujanocit. Nëpërmjet një shkrimi në facebook, kryetari i Bujanocit,...

Nesër (e enjëte), ndahen vendimet mbi subvencionimin e bizneseve të vogla në Bujanoc

Me fillim prej orës 11:00h, në shtëpinë e kulturës në Bujanoc, do të bëhet ndarja e vendimet mbi subvencionimin e bizneseve të vogla nga komuna e Bujanocit....

Zyrtarët e komunës së Bujanocit në takim me TIKA-n turke, kërkojnë bashkëpunimin e mandatit 2008-2012

Zyrtarët e komunës së Bujanocit, sot në Beograd, kanë zhvilluar takim me përfaqësuesit e Agjensionit turk për zhvillim “TIKA”. Takimi në mes përfaqësuesve...

PAN-i ka siguruar 62 vota, tre deputetë nga LAA do ta votojnë Haradinajn për kryeministër?

Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, nuk është marrë fare me refuzimin e ftesës së tij për takim që i kanë bërë Lëvizja...

Flessenkemper: BE s’mund të paramendojë që Thaçi e Vuçiq të bëjnë ligje për 500 milionë evropianë

Të mërkurën (12.07) fillon samiti i Ballkanit në Trieste. Krahas krerëve nga Ballkani marrin pjesë edhe kancelarja Merkel dhe presidenti francez, Macron. Eksperti...