Showbiz

Më të rejat

Të gjitha lajmet

UEFA: Këngëtarja Dua Lipa hap finalen e Champions League

Përmes një postimi në faqen zyrtare në rrjetet sociale, UEFA ka bërë të ditur se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, do të bëjë hapjen zyrtare...

Read More

23 vjeçari nga Kosova zgjidhet mister Zvicra

Shqiptarët po vazhdojnë të shkëlqejnë në çfarëdo fushe në të cilën bëjnë pjesë. Krahas emrave të njohur në art që po bëjnë historinë, djemtë e...

Read More

Intervista me Rona Nishliun; sukseset dhe eksperienca

Rona Nishliu, këngëtarja e njohur në Kosovë dhe jashtë sajë me pjesëmarrjet në Festivalin e Këngës ,në Eurovision dhe në Reality Show televiziv.është...

Read More

Artisti nga Bujanoci Kushtrim Asllani pjesë e projektit filmik “KanGur” të regjisorit Luan Kryeziu

‘KanGur’ quhet projekti i ri filmik i regjisorit shqiptar Luan Kryeziu, i cili njihet si realizues i produksionit amerikan “SQUATTERS”, gjithashtu i përzgjedhur...

Read More

Ekspozitë shqiptare në Hamburg, Flutra Aliu nga Bujanoci, pjesë e ekspozitës

Për këtë ekspozitë tashmë kanë shkruar edhe mediet gjermane, dhe po të njëjtat vënë theksin mbi këtë protestë artistike. Ekspozita hapet sonte në ora 19:00...

Read More

Michael Moore i përgjigjet Donald Trump-it: “Ne jemi të gjithë myslimanë”

Skenaristi dhe regjisori amerikan Michael Moore i është përgjigjur fjalimit dhe retorikës me tone të ashpra dhe urrejtjeje të Donald Trump në mënyrën më...

Read More