Lugina

Më të rejat

Të gjitha lajmet

Gjakovë: Përleshje me armë ndërmejt policisë dhe hajanve

Policia e Kosovës është përshirë në një përleshje të armatosur me disa persona të dyshuar për vjedhje në rajonin e Gjakovës. Kallxo.com ka marrë vesh se...

Read More

Ish kryeministri maqedon Nikolla Gruesvki është arratisur në Budapest, kërkon azil politik në Hungari

Prej 4 ditësh ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ishte “i zhdukur”, duke mos lënë asnjë gjurmë. Para pak minutash në llogarinë e tij në...

Read More

Thaçi dhe Putin e thyejnë “akullin” ndërmjet Kosovës dhe Rusisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim me të parin e Rusisë, Vladimir Putin. Me këtë rast Thaçi ka deklaruar se Putin ishte i qartë se nëse...

Read More

Organizata “Be Active 16” perfundon muralin “Lets build together” (FOTO)

Organizata joqeveritare “Be Active 16” nga Presheva,sot perfundoj realizimin e muralit “let’s build together” (te ndertojm se bashku)....

Read More

Mediat serbe thonë se Vuçiq u turpërua në Paris: Thaçi në mesin e liderëve botëror, Vuçiq në qoshe

Mediat serbe e kanë quajtur skandaloze radhitjen e mysafirëve në manifestimin qendror, përballë Portës Triumfale në Paris, në shënimin e 100-vjetorit të...

Read More

BL Tërnoc: Persona të pandërgjegjshëm për së dyti herë kanë shkatërruar parkun e fshatit (FOTO)

Nëpërmjet një reagimi, Bashkësia Lokale e Tërnocit, shpreh shqetësimin e thellë ndaj veprimeve të fundit në parkun e fshatit Tërnoc, ku persona të...

Read More