Rajoni

Më të rejat

Kryeredaktori i gazetës “Zëri” Lavdim Hamidi fiton Çmimin e Unionit të Gazetarëve Shqiptarë

Kryeredaktori i gazetës “Zëri”, Lavdim Hamidi, është shpërblyer sot në Tiranë...

Policia shqiptare konfirmon largimin e Gruevskit nga territori i Shqipërisë

Me anë të një deklarate për mediat, Policia bën të ditur se shtetasi “Nikola...

Gjakovë: Përleshje me armë ndërmejt policisë dhe hajanve

Policia e Kosovës është përshirë në një përleshje të armatosur me disa persona...

Të gjitha lajmet

Janjiq: “As Serbia, as Rusia e Kina, s’mund t’a ndalin formimin e ushtrisë së Kosovës”

Kreu i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiq, deklaroi sot se procesi i formimit të Ushtrisë së Kosovës nuk mund të ndalet nga Serbia, Rusia dhe Kina,...

Read More

Behtiri për koncertin mbi Ibër: Përveç Shakirës i kemi shkruar edhe Madonës

Kryetari i Mitrovicës Agim Bahtiri, foli edhe njëherë për koncertin i cili pritet të zhvillohet gjatë ceremonisë për hapjen e Urës së Ibrit. ‘Koncerti...

Read More

Zaev: Votimi i sotëm e shkroi historinë e re të Maqedonisë

“Veçanërisht dua t’i falënderoj deputetë e VMRO-DPMNE-së të cilët u vendosën mbi interesin partiak dhe personal, dhe kaluan në anën e interesit shtetëror,...

Read More

Scott përsëri flet për Kosovën: Për SHBA-të nuk ekzistojnë vijat e kuqe

SHBA nuk ka vija të kuqe, por ekziston marrëveshja e cila nuk do të pranohet. Ai gjithashtu thotë se nuk e di se kujt i referohen deklaratat mbi veprimin e...

Read More

Miratohet në parim ligji për ministrinë e mbrojtjes

Ligji për Ministrinë e Mbrojtjes është miratuar nga Kuvendi i Kosovës. Me 101 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, ky projektligj është miratuar në...

Read More

Pacolli: Ideja e Thaçit për kufijtë po merr mbështetje çdo ditë e më shumë

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka komentuar temën më të përfolur të kohëve të fundit – idenë e presidentit të...

Read More