Rajoni

Më të rejat

Daçiq përsëritë: Do ta njohim Kosovën si shtet kur “kur të bënë shelgu, rrush”

“Po i sugjerohet Serbisë se korrigjimi i kufijve nuk është opsion sepse është...

Hahn: Për liri të medieve nuk mjaftojnë vetëm ligjet

Komisionari evropian për zgjerim Johannes Hahn ka bërë thirrje që të ndihmohen...

Pacolli kërkon që edhe Shqipëria të përfshihet në dialogun me Serbinë

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur sot homologun e tij shqiptar,...

Të gjitha lajmet

Daçiq përsëritë: Do ta njohim Kosovën si shtet kur “kur të bënë shelgu, rrush”

“Po i sugjerohet Serbisë se korrigjimi i kufijve nuk është opsion sepse është joreal dhe se këtë nuk guxojmë të kërkojmë”, thotë ministri i jashtëm...

Read More

Hahn: Për liri të medieve nuk mjaftojnë vetëm ligjet

Komisionari evropian për zgjerim Johannes Hahn ka bërë thirrje që të ndihmohen mediet në Ballkanin Perëndimor me përkrahje konkrete financiare dhe ka porositur...

Read More

Pacolli kërkon që edhe Shqipëria të përfshihet në dialogun me Serbinë

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur sot homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushati, ku është diskutuar për fazën finale të dialogut...

Read More

Thaçi për vizitën te Liqeni i Ujmanit: Kur të jem i disponuar, shkoj

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se do ta vizitojë Liqenin e Ujmanit, kur do që ai të jetë i disponuar dhe ta shehë një gjë të tillë të...

Read More

Daçiq: Serbia ka paguar 500 milionë dollarë për Kosovën

Shefi i diplomacisë serbe ka thënë se Serbia po vazhdon të paguajë kreditë për Kosovën. “Serbia ka kthyer gjysmë miliardi dollarë kredi pasi mendon se Kosova...

Read More

Lutfi Haziri: Vjosa Osmani njeriu i duhur për ta përfaqësuar LDK-në në dialog (VIDEO)

Lutfi Haziri nuk e ka përjashtuar mundësinë që t’i bashkohet ekipit të Hashim Thaçit në dialog me Serbinë, mirëpo ai ka thënë se këtë nuk do ta bënte pa...

Read More