Bota

Më të rejat

Rivendosja e kufijve?! Merkel: Nuk mund të ndodhë në Ballkan

Kancelarja Merkel ka dalë kundër zërave për ndryshim të kufijve, e sipas saj nuk...

Nga Kosova, Vuçiq drejt Moskës, Nju Jorkut dhe Pekinit

Dialogu ndërmjet Beogradit e Prishtinës vazhdon në shtator. Gazeta serbe “blic”...

Tmerr nga zjarret në Greqi, konfirmohet vdekja e tre shqiptarëve (VIDEO)

Thellohet bilanci tragjik si pasojë e zjarreve në rajonin e Atikës në Athinë ku deri...

Të gjitha lajmet

Rivendosja e kufijve?! Merkel: Nuk mund të ndodhë në Ballkan

Kancelarja Merkel ka dalë kundër zërave për ndryshim të kufijve, e sipas saj nuk mund të ketë rivendosje të kufijve në Ballkan. Deklarata e saj janë bërë pas...

Read More

Nga Kosova, Vuçiq drejt Moskës, Nju Jorkut dhe Pekinit

Dialogu ndërmjet Beogradit e Prishtinës vazhdon në shtator. Gazeta serbe “blic” sot shkruan se në prag të vazhdimit të dialogut, kreu shtetëror serb po në...

Read More

Tmerr nga zjarret në Greqi, konfirmohet vdekja e tre shqiptarëve (VIDEO)

Thellohet bilanci tragjik si pasojë e zjarreve në rajonin e Atikës në Athinë ku deri më tani kanë humbur jetën mbi 50 persona, mbi 160 të plagosur dhe mbi 1...

Read More

Aksident tragjik në Gjermani, humbin jetën babë e bijë nga Kosova

Gjatë një aksidenti frontal që është shkaktuar mëngjesin e së hënës në autostradën gjermane B 462 në Dunningen, jetën e kanë humbur vozitësi 26-vjeçar i...

Read More

ERDOGAN PREZANTON KABINETIN E RI QEVERITAR

Presidenti Recep Tayyip Erdogan prezanton kabinetin e ri qeveritar. Në kabinetin e ri, Abdulhamit Gul emërohet ministër i drejtësisë. Murat Kurum emërohet...

Read More

Poroshenko në Beograd, siguron Serbinë: “Ukraina nuk do ta njohë Kosovën”

Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko, tha sot në Beograd se Ukraina me vendosmëri respekton dhe respekton integritetin territorial të Serbisë, dhe se nuk e ka...

Read More