Kryetari kuvendit Sami Salihu priti delegacionin e ambasadës amerikane

Nëpërmjet një njoftimi të publikuar në facebook, Lëvizja për Reforma PDSH në Preshevë, ka bërë të ditur se sot kryetari i këtij subjekti politik, Sami...

Policia serbe arreston mërgimtarin Ibrahim Matoshi tek pika kufitare Dheu i Bardhë

Policia kufitare serbe ka arrestuar Ibrahim Matoshin nga Gjilani, por që jeton në Gjermani dhe është shtetas gjerman. Matoshi është arrestuar në pikën kufitare...

Rivendosja e kufijve?! Merkel: Nuk mund të ndodhë në Ballkan

Kancelarja Merkel ka dalë kundër zërave për ndryshim të kufijve, e sipas saj nuk mund të ketë rivendosje të kufijve në Ballkan. Deklarata e saj janë bërë pas...

“Ndalimi” i Akademikut Hivzi Islami ngritet si problem në Parlamentin republikan të Serbisë

​Deputeti Shqiptar në Parlamentin e Republikës së Serbisë, Fatmir Hasani i paraqiti pyetje me shkrim ministrit të Punëve të brendshme, Nebojsha Stefanoviq...

Çmenduria e Rooney, nga “mbrojtës ekstrem” në asistues goli (Video)

Wayne Rooney vë Shtetet e Bashkuara nën këmbët e tij. Sulmuesi anglez u bë protagonist i një aksioni të pabesueshëm në minutën e 95-të të ndeshjes që...

Rufki Suma, një kryetar i ndershëm tani edhe Haxhi (FOTO)

Kryetari i Komunës së Hanit të Elezit, Rufki Suma, tani e tutje do ta gëzoj edhe një tjetër titull, atë të Haxhisë. I pari i Hanit të Elezit njihet si person i...

Nga Kosova, Vuçiq drejt Moskës, Nju Jorkut dhe Pekinit

Dialogu ndërmjet Beogradit e Prishtinës vazhdon në shtator. Gazeta serbe “blic” sot shkruan se në prag të vazhdimit të dialogut, kreu shtetëror serb po në...

Haziri: Detyrë historike e patriotike që Kosova të bashkohet me Luginën

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, thotë se Kosova e ka detyrë historike dhe patriotike që të bashkohet në mënyrë paqësore me komunat...

Filluan kolonat e gjata: Në Merdare 10 orë pritje, tek Dheu i Bardhë 5 orë për të hy në Serbi

Pikëkalimi kufitar i Merdarës po vazhdon të jetë edhe sot më i ngarkuari me vetura dhe kolona të gjata. Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për Menaxhim...

Valon Murati: Habitem se si trajtohet me indiferencë mundësia që Lugina të jetë pjesë e Kosovës

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka thënë se ndanë shqetësimin me ata të cilët mendojnë se zhurma rreth korrigjimit të kufijve mund të çojë...