Lajmërim i përkohëshëm

Ju lutem të vini re përderisa dalloni ndonjë problem me portalin e Lugina-Lajm për momentin, na kontaktoni në Facebook për të raportuar problemin, portali është duke u përditësuar çdo ditë me funksione të reja, përditësimi do të zgjasë disa ditë. Ju faliminderit për mirëkuptim.

Zëvendëskryeministrja serbe Mihajloviq, ‘shuplakë’ popullit të saj: Mjaft kukatët, bëhuni…

Zorana Mihajloviq nuk është aspak e kënaqur me situatën e krijuar që nga ndeshja Serbi – Zvicër, ku fituan këta të fundit 2-1 me dy gola të shqiptarëve,...

Rahim Salihu i kundërpërgjigjet Arbër Pajazitit: “Qeverisjen lokale të Bujanocit që po e akuzon, t’i i gëzon privilegjet e shefit, dhe ka kohë që nuk e punon asnjë punë” (FOTO)

Shefi i kabinetit të kryetarit të komunës, Rahim Salihu, i’u është përgjigjur fuqishëm, akuzave të paraardhësit të tij, Arbër Pajazitit, i cili gjatë një...

Rinor Krasniqi i PVD-së i kundërpërgjijet akuzave të Hajredin Hydës së PD-së: Postin e kryetarit të kuvendit të Bujanocit e ke shitur për një veturë “Opel Astra”

Këshilltari komunal nga Presheva, Rinor Krasniqi nga rradhët e PVD, nëpërmjet një postimi në facebook, ka reaguar ndaj dekleratave të fundit të Hajredin...

BIPMB shpall konkurs për fëmijët jetimë të shkollave fillore (Dokument)

Bashkësia Islami për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, në mbledhjen e mbajtur sot, më datë 23.06.2018, në bashkëpunim me donatorët e saj, organizatat turke,...

Ilir Sadriu i PDSH-së: Qeverisja lokale e Preshevës po krijon kushte monopolistike në tenderim për ndërmarrjet financuese të fushatës parazgjedhore të APN-së (VIDEO-Sllajde-Dokuente)

Partia Demokratike në Preshevë, sot (e shtune) ka mbajtë, tashmë konferencën e rregullt për media, në të cilën ka paraqitur disa nga keqpërdorimet e pushteti...

Video: Serbët në Cyrih sulmojnë rëndë shqiptarin pasi ua mori flamurin e Kosovës që deshën ta djegin

Ndeshja e mbrëmshme ndërmjet Serbisë dhe Zvicrës në Kupën e Botës “Rusia 2018” ka prodhuar tensione të mëdha ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në shtetet...

Të enjten do të mbahet seanca e IV-të e Asamblesë komunale të Bujanocit, ja pikat e rendit të ditës

Kryetari Adnan Salihu, për ditën e enjte, ka ftuar seancën e katërt të Kuvendit Komunal të Bujanocit, me rreth 6 pika të rendit të ditës. Seanca e 28 qershorit,...

Taipi: Ka ndodhur një havari në rrjetin e ujësjellësit, furzimi me ujë i qytetit të Bujanocit, do të nis rreth orës 18:00h

Përshkak të një havarie në rrjetin e ujësjellësit, qyteti i Bujanocit që nga orët e hershme të mëngjesit, ka mbet pa uhë të pijshëm. Sipas drejtorit teknik...

Kryetari i KKSH-së, Shukri Ymeri priti në takim Ambasadorin amerikan Kely Scott; bisedojnë për fushat që janë në kompetencë të KKSH-së

Në selinë e Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), dje kryetari Shukri Ymeri, e priti në një takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd,...

EU PRO të premtën (nesër) mbanë info sesion rreth përkrahjes financiare të ndërmarrjeve të vogla në Bujanoc

EU PRO, te premten (neser) ne Bujanoc, fton te gjithe ndermarrësit e vogel dhe te mesem te marrin pjese ne sesionin informues. Vlera e projekteve qe i mbeshtesin jane...