Ekonomia

Më të rejat

Të gjitha lajmet

Mustafa: “Procesi i shkëmbimit të territoreve është me shumë të panjohura dhe jo i qartë”

Ragmi Mustafa, shef i këshilltarëve të Partisë për Veprim Demokratik (PVD) në Asamblenë Komunale të Bujanocit, subjekt ky politik që udhëheq me këtë Komunë,...

Read More

Ushtarët serbë i ofrohen lapidarit të Komandat Lleshit në Tërnoc, kryetari Shaip Kamberi del në vendëngjarje për t’a parë situatën nga afër (FOTO)

Një grup ushtarësh serbë, gjatë ditës së sotme i janë ofruar lapidarit të Komandant Lleshit në Tërnoc, gjë që ka ngritur edhe shqetësimin e qytetarëve...

Read More

Nënshkruhet kontrata edhe për një projekt madhor për fshatin Breznicë me vlerë prej 8.5 milionë dinarë

Kryetari i komunës, Shaip Kamberi dhe përfaqësuesi i kompanisë “Saba Bellça”, Driton Etemi, sot nënshkruan kontratën për asfaltimin e rrugës të...

Read More

Përfundon asfaltimi i dy rrugicave në dy lagje të ndryshme të Tërnocit (FOTO)

Dy projekte infrastrukturore në dy lagje të ndryshme në Tërnoc, tanimë kanë përfunduar. Bëhet fjalë për njërën nga rrugicat më të gjata të lagjes...

Read More

Delawie: Në Bruksel mund të flitet për territore

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, nuk ka dashur të flasë nëse ndonjë ndryshim i territorit apo ndarje e Kosovës, si zgjidhje përfundimtare e...

Read More

Haradinaj: Ndarja për mua nënkupton luftë

Kryeministri Ramush Haradinaj pasi ka dalë kundër idesë së Lutfi Hazirit për shkëmbim territoresh me Serbinë, ka dhënë edhe një paralajmërim të frikshëm. Ai...

Read More