Category: Sport

Serbisë “nuk i bën përshtypje” pjesëmarrja e Kosovës në Novi-Sad

Federata e Karatesë e Serbisë është pajtuar me pjesëmarrjen e karateistëve të Kosovës në Kampionatin Evropian, që do të mbahet në Novi-Sad prej 9 deri më 13...

Me plotë emocione dhe krenari, sot filloi turneu mbarëkombëtar “Tërnoci 2018” (VIDEO)

Me fillim prej orës 10:00 në stadiumin e klubit futbollistik “Tërnoci”, sot edhe zyrtarisht u hap turneu mbarëkombëtar i futbollit ”Tërnoci 2018”. Ky turne...

Zhvillohet me sukses turneu ndër-regjional i boksit, “Tërnoci 2018”, Lugina-Lajm me transmetim të drejtëpërdrejtë (VIDEO)

Nën organizimin e Klubit të Boksit “Tërnoci-Rida”, në sallen e sporteve “Rinia” në Bujanoc, gjatë ditës së dielë (dje), me sukses është zhvilluar,...

Ja kur do të fillojë meçi i madh mes Sazan Mehmedit dhe serbit

Kikboksieri shqiptar, Sazan Memedi, i cili jeton në Zvicër, sonte do të zhvillojë meçin e radhës ndaj serbit Branko Kojiq. Ai do të luftojë për titullin ISKA SM...

Tërnocasi Shefat Isufi ‘dërmon’ uruguajasin Rafael Sosa Pintos, mbron titullin në WBO (VIDEO)

Boksieri profesionist i peshave super të mesme, Shefat Isufi, ka arritur të mbroj titullin në WBO internacional, kundrejt boskierit nga Urugaji Rafeal Sosa Pintos....

KF “Tërnoci” niset për Mynhen, të dielën do të zhvillojë ndeshje miqësore me FC “München Kosova”

Klubi Futbollistik “Tërnoci”, rreth mesditës së sotme ka idhëtuar për Mynhen të Gjermanisë, ku të dielën e 18 shkurtit do të zhvillojë një...

Boksieri tërnocas Shefat Isufi, nesër do të luftoi për titullin e karrierës, ja cili televizon do ta transmetojë meçin

Të premten, 6 16 shkurtit, me fillim prej orës 20:30, boksieri shqiptar nga Tërnoci, i cili karrierën e zhvillon në Gjermani, Shefat Isufi do të zhvillojë meçin...

Vdes Agim Binaku, gazetari i njohur i sportit në trojet shqiptare

Ka vdekur Agim Binaku, një nga gazetarët më të njohur të sportit në Kosovë, njofton Klan Kosova, transmeton Lugina-Lajm. Binaku ka vdekur në moshën 62 vjeçare...

Sonte dueli i boksit i Haxhi Krasniqi vs Bartomiej Grafka mund ta ndiqni në këtë televizon (Foto)

Boksieri shqiptar Haxhi Krasniqi do të ngjitet sonte përsëri në ring, për tu ndeshur me kampionin e Polonisë në boks, Bartlomiej Grafka. Dueli do të zhvillohet...

Ja kush e sfidon boksierin tërnocas Shefat Isufit për titullin WBO

Boksieri tërnocas, Shefat Isufi, ekskluzivisht në një prononcim për portalin  “ArenaRing” ka zbuluar kundërshtarin e tij që do të ndeshet më 16 shkurt edhe...