Category: Sport

Bëhuni gati: “Shefat Isufi të shtunën në ring!”

Me daten 28 mars 2015 me fillim nga ora 19:00 do te zhvillohen meçet ne katergorite e ndryshme per versione te ndryshme ne arenen e boksit ne qytetin Altötting te...

Skuadra me 10 shqiptarë drejt Superligës së Zvicrës (Foto)

Viteve të fundit kemi parë futbollistë shqiptarë në shumë vende të botës, që kanë dëshmuar cilësitë, duke qenë vendimtarë në ato skuadra ku...

Megjithate Atletico Madrid në çerekfinale dhe ate falë penalltive

Atletico  Madridi merr me zemër por edhe me fat kualifikimin në çerekfinalen e Champions League. Mes shumë vuajtjeve, drithërimave dhe emocioneve, Atl. Madridi...

Arsenali pranë historisë, Monaco në çerekfinale!

Topçinjte e Wenger ishin pranë përmbysjes historike në Champions League dhe në fund u dorëzuan falë humbjes 3-1 në Emirates.. Fare pak për mrekullinë,...

“FIBA, ja ngreh veshin Serbisë”; Do të luani me Kosovën, ose fluturoni nga Europa!

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit “FIBA”, nuk e ka marrë në konsideratë kërkesën e Federatës serbe të basketbollit për të evituar përballjet...

Zyrtare: Basketbolli kosovar pjesë e basketbollit botëror, “FIBA”!

Faqja zyrtare e Federatës Ndërkombëtare të Basktbollit (FIBA) ka konfirmuar edhe zyrtarisht se pritjes i ka ardhur fund dhe basketbolli kosovar tash njihet...

PSG superiore ndaj Chelsea-t, Bayern Munchen “rutinë” ndaj Shahktar-it!

Nëse Parisi kaloi me më pak lojtarë në fushë, Bajerni shfrytëzoi në maksimum superioritetin numerik në fushë për të shënuar 7 herë në portën e Shaktar...

Mes panikut dhe shpresës, Reali kualifikohet në çerekfinale, kalon edhe Porto!

Gola, emocione por dhe drithërima me Realin që bëri me zemër tifozët e tij, të cilët panë Kampionët e Europës të rrezikonin eleminimin. Reali i Madridit dhe...

Reali ndalet në “Bernabeu”, 1-1 me Villarreal

Fillim i zjarrtë për Realin në Bernabeu me Ronaldon që shfaqte menjëherë ambiciet e tij për të bërë liderin. Shkëndija, ritem i cmendur dhe emocione pafund,...

Tragjedi në sportin kosovar: Ndërron jetë talenti kosovar duke luajtur futboll

Një lajm i hidhur për opinion sportiv në Kosovë. Futbollisti i ri, Syrishqiponjes Haxhiu, ka ndërruar jetë të premten duke luajtur futboll me shokët e tij....