Category: Nga vendi

Zëvendësministri kosovar Rexhep Hoti, të enjten (nesër) viziton Bujanocin, takime të ndara me kryetarin Kamberi dhe Ymeri

Zëvendësministri i Minisitrisë së kulturës, sportit dhe rinisë të Kosovës, Rexhep Hoti, nesër (e enjëte) do t’a vizitoj Bujanocin. Sipas agjendës së...

Fillojnë punimet në fushën e parketit të sallës së sportit në Bujanoc, salla jashtë funksioni për një muaj (FOTO)

Në sallën e sportit “Rinia” në Bujanoc, sot (e mërkurë) kanë filluar punimet në grryrjen dhe ndërrimin e pjesshëm të parketit ekzistues, varësisht nga...

Deputeti shqiptar Fatmir Hasani, kundërshton ligjin mbi Këshillat Nacionale të pakicave, përmend një sërë mangësishë në ligj (VIDEO)

Në seancën e parafundit të Kuvendin republikan të Serbisë, ku për votim ndodhej projektligji mbi Këshillat Nacionale të Pakicave, deputeti i vetëm shqiptar,...

Me ftesë të presidentit Meta, fëmijët nga Medvegja, po vizitojnë Shqipërinë

Me ftesë të presidentin shqiptar, Ilir Meta, rreth 40 fëmijë medvegjas, po qëndrojnë për vizitë tre ditore në Shqipëri. Fëmijët shqiptarë të shkollave...

Këndi Amerikan në Bujanoc nga 2 korriku organizon kursin e gjuhës angleze

Nëpërmjet një lajmërimi, Këndi Amerikan në Bujanoc,njofton të gjithë të interesuarit se nga 2 korriku, do të fillojnë me kursin e gjuhës angleze. Në...

PDSH: “Kryetari mashtrues i Preshevës, Shqiprim Arifi, po shpif kinse Ragmi Mustafa ndodhet në listën e zezë të SHBA-ve, ja dëshmitë” (FOTO)

Nëpërmjet një reagimi për opinion, Partia Demokratike Shqiptare, ka përgënjeshtruar akuzat e kryetarit të Preshevës, Shqiprim Arifi, se Ragmi Mustafa kryetar ish...

Rahim Salihu i kundërpërgjigjet Arbër Pajazitit: “Qeverisjen lokale të Bujanocit që po e akuzon, t’i i gëzon privilegjet e shefit, dhe ka kohë që nuk e punon asnjë punë” (FOTO)

Shefi i kabinetit të kryetarit të komunës, Rahim Salihu, i’u është përgjigjur fuqishëm, akuzave të paraardhësit të tij, Arbër Pajazitit, i cili gjatë një...

Rinor Krasniqi i PVD-së i kundërpërgjijet akuzave të Hajredin Hydës së PD-së: Postin e kryetarit të kuvendit të Bujanocit e ke shitur për një veturë “Opel Astra”

Këshilltari komunal nga Presheva, Rinor Krasniqi nga rradhët e PVD, nëpërmjet një postimi në facebook, ka reaguar ndaj dekleratave të fundit të Hajredin...

BIPMB shpall konkurs për fëmijët jetimë të shkollave fillore (Dokument)

Bashkësia Islami për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, në mbledhjen e mbajtur sot, më datë 23.06.2018, në bashkëpunim me donatorët e saj, organizatat turke,...

Ilir Sadriu i PDSH-së: Qeverisja lokale e Preshevës po krijon kushte monopolistike në tenderim për ndërmarrjet financuese të fushatës parazgjedhore të APN-së (VIDEO-Sllajde-Dokuente)

Partia Demokratike në Preshevë, sot (e shtune) ka mbajtë, tashmë konferencën e rregullt për media, në të cilën ka paraqitur disa nga keqpërdorimet e pushteti...