Category: Nga vendi

Udoviçki: Të bëhet regjistrimi i popullsisë, më pas fillojmë me punë në ato tre komuna!

Zëvendëskryeministrja serbe, njëherit ministre e administrimit shtetëror dhe vetqeverisjes lokale, Kori Udoviçki, të premten ka takuar shefin e OSBE-së në...

Bujanoci me një parti të re, i tubon serbët, shqiptarët e romët, bashk! (Foto&Video)

Para dhjetra të pranishmëve, sot edhe zyrtarisht në Bujanoc filloi së funskionuari, Partia Republikane e Nikolla Sandulloviqit. Nga Këshilli Nismëtar, u lexua një...

Zëvendëskryetari Sahiti: Ofroj dorëheqje nëse mbyllet fakulteti në Medvegjë!

Në një prononcim ekskluziv për portalin LuginaLajm, zëvendëskryetari i komunës së Medvegjës, Florim Sahiti, vlerëson se mbyllja e fakultetit në Medvegjë, do...

Ragmi Mustafa bënë homazhe te Jasharajt e Prekazit! (Foto)

Në nder të 17-të vjetorit të rënies heroike të falimjes Jashari, kryetari i komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa, vizitoi Prekazin legjendar, duke bërë homazhe...

Sahiti: Të shpëtohet fakulteti në Medvegjë, është jetësor për shqiptarët!

Zëvendëskryetari i komunës së Medvegjës Florim Sahiti sot ka qëndruar për vizitë pune në Beograd me ç’rast është takuar me kryetarin e Trupit...

Dy kryetarët dakordohen për projekte ndërkomunale!

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri ka pritur sot në takim kryetarin i Komunës së Bujanocit, Nagip Arifi. Në takim është biseduar me theks të veçantë...

Ramili ka nevojë për ndihmë, ndihmoje edhe ti!

I riu nga Bujanoci, Ramil Aliu (28), për një kohë të gjatë vuan nga nje sëmundje jo të zakonshme, nga e cila atij iu desh t’i nënshtrohet shumë...

Ministrja Udoviçki: Çështja e ndryshimit të emërtimeve të rrugëve në Bujanoc, ka përfunduar; opozita i quan ndryshime gjysmake!

Ministrja e administratës shtetëore dhe vetëadministrimit lokal, Kori Udoviçki, dje pas takimit me kryetarin e Asamblesë komunale, njëherit kryetarin e Këshillit...

Xhim Xhema me porosi nga New York-u: “Do të angazhohem edhe për Medvegjën time!” (Foto)

Përpos shumë veprimtarëve shqiptaro-amerikanë, ishte i pranishëm edhe ambasadori amerikan, Frank Wisner, përfaqësues amerikan i treshes ndërkombëtare që...

Kori Udoviçki në Bujanoc: “Keni numër të lartë të të punësuarve në vetadministrimin lokal”! (Foto&Video)

Ministrja e administratës shtetëore dhe vetamdinistrimit lokal, Kori Udoviçki, pas takimit që pati në Bujanoc me krerët institucional e politik, theksoi se në...