Category: Nga Rajoni

Vritet roja i sigurimit në ‘Albi Mall’

Sot rreth orës 03:00 të mëngjesit tre persona kanë hyrë në qendrën tregtare ‘Albi Mall’ dhe kanë vrarë një person që ka punuar si roje sigurimi. Vrasjen e...

Tiranë: Arrestohen dy deputët Tom Doshi dhe Mark Frroku! (Video)

Pak më shumë se 3 orë pas vendimit të Kuvendit të Shqipërisë për lejimin e arrestimit të deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku, Prokuroria e Përgjithshme dhe...

Daçiq: Sheshel ti je i sëmur; Shesheli: Ivicë, ti je “kafshë”!

Kryetari i Partisë Socialiste të Serbisë, Ivica Daçiq dhe lideri i radikalëve serb, Vojisllav Sheshel, që dje kanë nisur “një luftë mediale”. Siç shkuarn...

Ka filluar konferenca e ministrave të rajonit

Në Prishtinë është duke u mbajtur konferenca “Western Ballkan 6”, ku janë duke marrë pjesë ministrat e Jashtëm të rajonit, e që është vazhdimësi e...

Daçiq nën masa të rrepta sigurie arrinë në Prishtinë! (Video)

Në Samitin “Western Balkans 6”, i cili po mbahet në Kosovë, në hotelin Swiss Diamond, tashmë ka arritur edhe delegacioni i Serbisë. Ky delegacion përbëhet...

Megjithate, Dr.Shefqet Krasniqi është ligjerues në FSI të Prishtinës!

Kryesia e BIK-së njoftoi se Shefqet Krasniqit nuk i është ndërprerë marrëdhënia e punës në BIK, pra ai, vazhdon të jetë profesor i rregullt në Fakultetin e...

Rama: Të garantohen të drejtat e bashkëkombasve tanë nga Presheva!

Kryeministri Edi Rama deklaroi se mbajtja e Kosovës nën regjimin e vizave është një turp për vetë Europën.Në fjalën përshëndetëse në fillim të mbledhjes...

“Zgjohet” Bajram Rexhepi: SHIK-u ka uzurpuar PDK-në dhe ka “kapur” shtetin!

SHIK-u ka uzurpuar jo vetëm PDK-në, por edhe institucionet e Kosovës, ka thënë njëri nga ish-themeluesit e PDK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi,...

Drashkoviq shokon Serbinë: Vetëm në Sarajevë kemi vrarë 12 mijë civilë, dymijë prej tyre fëmijë

Ka ardhur koha që Serbisë dhe serbëve tu tregohet e vërteta, ka thënë në një intervistë për mediat serbe, Vuk Drashkoviq, lideri i Lëvizjes për Rimëkëmbjen...

Tmerruese: “Serbët fillimisht na rrahën,e më pas na përdhunuan mua, dhe tetë femra të tjera!”

F.M. në vitin 1999 ishte vetëm 24 vjeçe dhe sapo ishte martuar kur paramilitarët serbë e dhunuan bashkë edhe me 8 vajza dhe gra të reja. Ishte kjo dita e...