Category: Nga Rajoni

Bomba e 38 e Zaevit: “Do ta vras Safet Izetin me kallash” (Video)

Lideri I LSDM-së Zoran Zaev në kuadër të bombës 38 ka publikuar edhe një bisedë për të cilën thotë se është mes zëevndëskryenministrit Musa Xhaferi dhe...

Kriza në Maqedoni, Bushati takon Ali Ahmetin në Ohër!

Kreu i Bashkimit  Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti, është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati. Gjatë...

Thaçi dhe Çollaku në Forumin e Oslos

Ministri i Punëve të Jashtme Hashim Thaçi dhe ai i integrimeve Bekim Çollaku do të marrin pjesë në Forumin e Olsos. Thaçi dhe Çollaku do të takohen edhe me...

Aksion i madh policor në Kumanovë, për shpëtimin e migrantëve

Aksion i madh policor ka filluar sot në orët e hershme të mëngjesit në fshatin Vaksincë të Kumanovës. Jozyrtarisht mësohet se aksioni ka të bëjë për...

Dështojnë bisedimet në Bruksel!

Siç raporton ALSAT-M bisedimet e sotme ndërmjet 4 liderëve nga Maqedonia, kanë përfunduar tashmë pa sukses. Liderët nuk kanë arritur marrëveshje rreth...

Nikoliq, Jahjagës: “Ti nuk je kryetare shteti!”

Fjalët e rënda të presidentit serb, karshi homologes së tij kosovare, gjatë samitit “Brdo-Brioni”, në Budvë, të hënën, i ka treguar për gazetën...

Islami përplaset me Ramën: Rrugaç, të kam nxjerrë nga zyra se ishe i palarë (Video)

Gjatë seancës së sotme parlamentare ka pasur replika edhe mes deputetit Kastriot Islami dhe kryeministrit, Edi Rama. Nga ulësja e tij, Islami i ka thënë Ramës:...

Ushtria e Turqisë i dhuron 27 automjete ushtarake Ushtrisë Shqiptare

Në këtë ceremoni merrnin pjesë ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Mimi Kodheli, ambasadori i Turqisë në Tiranë, Hidayet Bayraktar, shefi i shtabit të...

Veton Surroi ofendon Presidenten e Kosovës (Video)

Publicisti Veton Surroi thotë se prezantimi i Kosovës nga Presidentja Jahjaga si vend mysliman, nuk duhet të qëndrojë. Surroi, në emisionin “Click” të RTV 21,...

Arrihet marrëveshja, zgjedhje të reja në Maqedoni!

Pas tetë orë bisedimesh, Komisari për politikë fqinjësore evropiane dhe negociata për zgjerim, Johanes Han, ka thënë se është arritur marrëveshje ndërmjet...