Category: Nga Bota

Hjuston, të paktën 20 familje shqiptare humbasin gjithçka nga uragani Harvey (FOTO)

Hjustoni sot është i gjithi i përmbytur! Rreziku i furtunës nuk ka kaluar ende. Komuniteti shqiptar atje, megjithëse relativisht i vogël në numër, përbëhet nga...

Katari të heq dorë nga mbështetja e Hamasit dhe Vëllazërisë Muslimane”

“Ne duam që Katari ta mbajë fjalën e dhënë para disa viteve lidhur me mbështetjen e grupeve ekstremiste”, ka thënë Al-Xhubeir. Ministri i Jashtëm i...

Mediat britanike – Tre ish-ushtarë shqiptarë shpëtuan 130 persona nga sulmi në Londër (VIDEO)

Katër shqiptarë dhe kolëget e tyre të një restoranti në Londër kanë arritur të shpetojnë 130 perosna nga tre terroristët që vranë shtatë të pafajshëm dhe...

Bosch: Shqiptarët me 30% diskriminohen në Maqedoni, serbët me 5% privilegjohen në Kosovë

Robert Bosch, ish-ambasadori i Holandës në Kosovë ka reaguar ndaj deklratave të Ivica Daçiqit i cili kishte akuzuar në njëfarë mënyre shqitparët për...

Sputnjik: Ideja për Shqipërinë e madhe – përmes bashkëshortes së Erdoganit

Nga ana tjetër, sipas këtij portali, transmeton b92, kryetari i Kosovës Hashim Thaçi, dëshiron t’i shfrytëzojë marrëdhëniet e këqija ndërmjet Turqisë e...

51.3 përqind e popullsisë votuan pro referendumit në Turqi

Pas 98.2 për qind të votave të numëruara, 51.3 për qind e votuesve kanë votuar në favor të ndryshimeve kushtetuese në referendumin e Turqisë. Referendumi ka...

Meta: Zgjedhjet, në 18 qershor (Video)

“Në 18 qershor, qytetarët kërkojnë një shans që pas 4 vitesh politikanët të heshtin dhe ata të dëgjohen e të vendosin”. Ilir Meta ende nuk është...

Kërcënime për luftë/ Rusia dhe Irani i tregojnë dhëmbët SHBA-ve: Nëse kaloni edhe njëherë “vijën e kuqe”, jemi gati të…

Rusia, por edhe Irani, dy aleatë të regjimit të Bashar al Assad në Siri duket se nuk kanë ndërmend të rrinë duarkryq pas vendimit të SHBA-ve për të bombarduar...

LE PEN: Nëse bëhem presidente e Francës, do ta tërheq njohjen e Kosovës

Kandidatja nga ekstremi i djathtë për presidente të Francës, Marine Le Pen, ka deklaruar se nëse fiton në zgjedhjet e prillit, do ta iniciojë anulimin e njohjes...

Bill Clinton shpërthen në lot, refugjati kosovar i gjunjëzohet

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka shpërthyer në lot në një nga restorantet e New York City. Diçka e tillë pasi një refugjat nga Kosova, i ra në gjunjë...