Category: Nga Bota

Erdogan më 13 maj në Tiranë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, do të vizitojë Tiranën më 13 maj. Sipas mediave shqiptare, vizita zyrtare pritet të zhvillohet më 13 maj, ku pritet...

Erdogan nuk frikësohet fare: “Putini të mos flasë për ne, por për luftën e shkaktuar në Ukrainë”

Presidenti turk, Rexhep Erdogan, duket se nuk do t’i kursejë kritikat për këdo që do të përmendë fjalën “gjenocid” kur të kujtojë vrasjen masive të...

Amerika përkrah Shqipërinë në anëtarësimin e BE-së!

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, po qëndron për një vizitë zyrtare në SHBA, me ç’rast është takuar me Sekretarin e Shtetit, John Kerry. Në...

Përbytet anija me emigrantë në Detin Mesdhe, me qindra të zhdukur! (Video)

Një zëdhënës i organizatës ndërkombëtare “Save the Children” ka thënë për CNN se një anije me mbi 500 persona është mbytur rreth 80 milje larg bregdetit...

Erdogan paralajmëron Papën: “Mos bëjë deklerata të tilla!”

Kryetari i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka thënë se e dënon deklaratën e Papës Françesko për shkak se ka thënë se krimi ndaj armenëve para 100 viteve e ka...

Hillary Clinton shpall kandidaturën për presidente të SHBA-ve!

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton ka hyrë zyrtarisht në garën për vitin 2016 të Shtëpisë se Bardhë, në një përpjekje për t’u bërë...

“Dorëzohet” dhe FMN-ja: Kthen sytë nga financat islame, duke shprehur pëlqimin për to

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka shprehur pëlqimin dhe mbështetjen për parimet e financave islame, duke vënë në dukje se ato mund të rezultojnë më të sigurta se...

Erdoani viziton Iranin, bisedime për vendosjen e një armëpushimi në Jemen

Pavarësisht tensioneve të mëdha mes dy vendeve, pasojë e konflikteve në Siri e Jemen, presidenti turk Rexhep Taip Erdoan ka ndaluar për një vizitë në Iran, ku...

Zbulon Assadi gënjeshtrat e Putinit: “Armët na vijnë nga Rusia!”

Rusia po furnizon me armë Damaskun në bazë të kontratave të përfunduara që kur nisi konflikti në Siri më 2011, ashtu si edhe në bazë të marrëveshjeve të...

Siri: Vogëlushja “dorëzohet” nga frika e foto-aparatit!

Kur një fotografe provoi ta fotografojë këtë vogëlushe, ajo mendoi se dikush po i drejton armën, prandaj ajo ka ngritur duart në shenjë dorëzimi, shkruan...