Lajmërim i përkohëshëm

Ju lutem të vini re përderisa dalloni ndonjë problem me portalin e Lugina-Lajm për momentin, na kontaktoni në Facebook për të raportuar problemin, portali është duke u përditësuar çdo ditë me funksione të reja, përditësimi do të zgjasë disa ditë. Ju faliminderit për mirëkuptim.

Category: Nga Bota

Video: Serbët në Cyrih sulmojnë rëndë shqiptarin pasi ua mori flamurin e Kosovës që deshën ta djegin

Ndeshja e mbrëmshme ndërmjet Serbisë dhe Zvicrës në Kupën e Botës “Rusia 2018” ka prodhuar tensione të mëdha ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në shtetet...

Pas takimit me Trump, Kim Jong-un viziton Kinën

Një javë pas takimit me Presidentin e SHBA, Donald Trump lideri i Koresë së Veriut Kim Jong un viziton Kinën. Pritet që ai të diskutojë sanksionet dhe angazhimet...

Shqipëria ka përmbushur kërkesat për të filluar procesin e shqyrtimit

Kryeministri Edi Rama shpërndan një intervistë të komisionerit të Zgjerimit Johannes Hahn në lidhje me Shqipërinë. Ai shprehet se Shqipëria ka përmbushur...

Turiq: Gjykata e Izmirit dënon me burg të përjetshëm 104 persona, pjesëmarrës në grusht-shtet

Një gjykatë turke në Izmir dënoi 104 persona me burg të përjetshëm, për shkak të pjesëmarrjes në grusht-shtetin e dështuar të vitit 2016, shkruajnë mediat...

Vuçiq: Turqia kërkon nga ne ta njohim sa ma shpejt Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili po qëndron në Ankara, ku e ka takuar homologun turk Recep Tayyip Erdogan, nuk beson në ndryshimin e qëndrimit të...

Takim i ngrohtë në mes dy presidentëve Erdogan – Vuçiq

Vizita e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq në Ankara tregon se marrëdhëniet midis Serbisë dhe Turqisë janë gjithnjë e më të mira, por kjo nuk do të thotë se...

7 vjeçari që humbi gjithçka nga sulmet në Aleppo, ja si është ai sot

Sulmet në Aleppo janë ndër më të rënda e kohëve të fundit, pasi janë lënduar e kanë vdekur me mijëra fëmijë të pafajshëm. Të shumta kanë qenë imazhet...

Turqia ndërton edhe katër fabrika të reja në Serbi

Përveç një fabrike në Kraljevë, investitorët turq do të ndërtojnë edhe katër fabrika të tjera në Serbi, ku do të punësohen rreth 2,500 persona, shkruan...

Erdogan: Bashkë me shqiptarët dhe boshnjakët jemi 80 milionë

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka folur para mijëra qytetarëve në qytetin e Bursës. Erdogan ka folur rreth operacionit kundër...

Prag tragjedie në Turqi, avioni rrëshqet nga pista (VIDEO)

Pasagjerët e një avioni të kompanisë turke Pegasus Airlines përjetuan momente paniku, pasi mjeti fluturues rrëshqiti nga pista duke përfunduar në një shpat të...