Category: Lugina

Mediat serbe: Shaip Kamberi, lideri më i votuar nga shqiptarët e Luginës së Preshevës

Me përfundimin e zgjedhjeve për Këshillin Kombëtar Shqiptar, mediat serbe, shkruajnë se Shaip Kamberi, është lideri më i përkrahur nga shqiptarët e Luginës...

KRZ shpall rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e KKSH-së: PVD-6 mandate, APN-4 mandate, PDSH-2 mandate, PD-2 mandate, LR-1 mandat (Dokument)

Komisioni Zgjedhor i Republikës (RIK) gjatë natës së mbrëmshme paraqiti rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve kombëtare të  pakicave kombëtare që u mbajtën...

Kryetari Shaip Kamberi, shpall fitoren për zgjedhjet e KKSH-së: Sipas rezultateve preliminare, PVD ka fituar 6 mandate

Nëpërmjet një statusi në facebook, kryetari i Bujanocit, ka shpall fitoren për zgjedhjet e Këshillit Kombëtar Shqiptar të zhvilluara të dielën e kaluar....

Mustafa: Presim mbështetje më të fuqishme nga Kosova dhe Shqipëria

Fituesi i zgjedhje për Këshillin Kombëtar Shqiptar në Luginë të Preshevës, Ragmi Mustafa, e ka quajtur nder dhe përgjegjësi zgjedhjen në krye të këtij...

Luginë: Ragmi Mustafa fiton zgjedhjet për Këshill Nacional të Shqiptarëve në Serbi

Kandidati i Partisë për Veprim Demokratik për kryetar të Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Serbi, Ragmi Mustafa, ka mposhtur të gjithë kandidatët tjerë...

PVD me sukses përfundon fushatën parazgjedhore: “Flamurin kombëtar nuk ka mund të n’a i ndryshoj as Millosheviqi, e as Vuçiqi, nuk mund të n’a ndryshoj as Shqiprim Arifi” (VIDEO)

Lista “Partia për Veprim Demokratik – Shaip Kamberi”, me sukses ka përfunduar fushatën parazgjedhore të vlefshme për zgjedhjet e Këshillit Kombëtar...

Përfundon zgjerimi dhe asfaltimi i rrugës Nesalcë-Letovicë, qytetarët e entuziazmuar (FOTO&VIDEO)

Gjatë ditës së djeshme (e mërkur), edhe zyrtarisht, është përuruar rruga Nesalcë-Letovicë. Edhe përkundër që, nuk u zhvillua ndonjë ceremonial i veçantë,...

Bërnabiq: S’ka kompromis pa u diskutuar territoret

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se kompromisi me Kosovën është zgjidhja e vetme për Serbinë dhe se sipas saj, vazhdimi i dialogut është i...

LPD me komunikatë: “Jo trafikimit me mandate, Shpend kthe mandatin”

Nëpërmjet një komunikate për opinion, Lëvizja e Progresit Demokratik në Bujanoc, ka reaguar ndaj ikjes së këshilltarit Shpend Xhelili nga rradhët e LPD-së, në...

CESID: 31 Tetori, dita e fundit për regjistrim në listën e veçantë të votuesve

Qendra për Zgjedhje të Lira dhe Demokraci (CESID) përkujton publikun se afati i fundit për regjistrimin ose ndryshimin e të dhënave në listën e veçantë të...