Category: Lajme

PVD shënoi Ditën e Flamurit!

Me një mbledhje të kryesisë, PVD shënon Ditën e Flamurit Ditën e Flamurit, festën më të madhe kombëtare, dega e PVD-së në Bujanoc e ka shënuar me një...

Në Bujanoc, politika po udhëhiqet, sot për nesër!

Në vend të strategjive serioze dhe afatgjate, në komunën e Bujanocit një muaj aktualizohet hapja e fabrikave, muajin tjetër ringjallja e “Gumoplastikës”,...

Jonuz Musliu e Nagip Arifi refuzojnë ndryshimin e emrave të rrugëve dhe sheshit në Bujanoc!

Seanca e sotme e kuvendit komunal në Bujanoc, ka nisur me debate të forta në mes të këshilltarëve të Partisë për Veprim Demokratik dhe kryetarit të kuvendit,...

Ja si u përball UÇPMB-ja me policinë serbe 14 vjet më parë

Gjatë vitit 2000“>2000 dhe gjysmës së parë të vitit 2001“>2001, territoret e komunës së Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit u bënë fushë...

Medvegja si asnjëherë më parë, komunën e udhëheqin shqiptarët!

Një ditë pas dhënies së lamtumirës së fundit kryetarit të Medvegjës, Slobodan Drashkoviq, i cili ndërroi jetë papritmas, kjo komunë ka mbetur me ushtrues...

Në Novi Sad rrahje në mes të grupeve shqiptare dhe serbe!

Dy grupe të rinjsh janë rrahur mes vete natën e kaluar në kryeqytetin e Vojvodinës Novi Sad, para një objekti, me emrin “Baroko”, njoftoi Blic. Mediumi serb...

Reagon Shaip Kamberi: “Askush s’po i përmend hallet e qytetarit të zakonshëm ndaj të cilit, pushteti policor, po ushtron presion të vazhdueshëm”

Deputeti popullor Shaip Kamberi, ka reagur menjëher pas ftesës në bisedë informative, të kryetarit të OVL-së në Preshevë, Nazmi Hajredini. Shaip Kamberi,...

Ftohet në bisedë informative, kryetari i OVL UÇPMB në Preshevë, Nazmi Hajredini!

Kryetari i OVL UÇPMB dega në Preshevë, Nazmi Hajredini është ftuar në bisedë informative nga pjestarët e MPB, të Serbisë, për nxitje të urrejtjes fetare dhe...

Jonuz Musliu zgjidhet kryetar i KKSH-së, kontestohet nga PVD-UDSH! (Foto & video)

Pas një debati argumentësh ndërmjet dy koalicioneve paszgjedhore dhe atij PVD-UDSH, kryetari i LPD-së, Jonuz Musliu, u zgjodh për kryetar të Këshillit Kombëtar...

OVL UÇPMB: “Duam unitet në betejat tona në paqe”

Me moton “Duam unitet në betejat tona në paqe”, sot për herë të parë pas 14 vjetësh, u shënua, beteja e Konçulit dhe Lluçanit, ku pas këtij...