Category: Lajme

Gazetaexpress: Mbi pesha, mund të eliminohet!

Të gjithë ata që vuajnë nga mbipesha tashmë e kanë një adresë dhe atë në Prishtinë “Qendra për dobësim – Shkenda Dubova” në Dragodan tashmë është...

Ja çfarë bënë 4 liderët pas takimit; Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi, kokë më kokë! (VIDEO)

Ka përfunduar para pak çastesh takimi i Nikolla Gruevskit, Zoran Zaev, Ali Ahmetit dhe Menduh Thaçit. Ende nuk ka informacione të plota se çfarë u diskutua dhe...

Video/ Vajza shqiptare me shami që përloti Erdoganin dhe bashkëshorten

Presidenti i Turqisë Recep Tayyp Erdogan dhe bashkëshortja e tij janë përlotur gjatë vizitës që patën dje në Tiranë. Recitimi i disa vargjeve me bazë fenë...

Xhamia e Namazgjasë, Nishani dhe Erdogan përurojnë punimet

Presidenti Bujar Nishani dhe homologu i tij turk Recep Tayipp Erdogan kanë përuruar së bashku pasditen e së mërkurës nisjen e punimeve për ndërtimin e xhamisë...

“Promovimi i liderëve të rinj” seminari i radhës i Shoqatës Kulturore DITURIA

Në fundjavën e dytë të majit përkatësisht në datat 9 – 10 maj 2015, Shoqata Kulturore DITURIA organizoi seminarin “Promovimi i Liderëve të Rinj”. Seminari...

Riza Halimi: “Nuk ka eskalim të situatës në Luginë të Preshevës!”

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, njëherit deputeti popullor, Riza Halimi, ka vlerësuar sot se situata në Maqedoni nuk ka mundur që seriozisht të...

Preshevë, Komandanti i Xhandarmerisë serbe Dragoviq: “Situata e qetë dhe stabile!”

Komandanti i Xhandarmerisë serbe, Goran Dragoviq, gjatë qëndrimit në bazën “Kozjak” në Preshevë, ka vlerësuar se gjendja aktuale në zonën tokësore të...

Erdogan në Shqipëri për Xhaminë e Namazgjasë dhe investimet

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti Presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan i cili mbërriti në vendin tonë këtë të mërkurë për një vizitë zyrtare....

Amerikanët me inçizime: Qeveria kishte kontakte me grupin e armatosur

Dorëheqjet e mbrëmshme të ministres së Punëve të Prendshme të Maqedonisë, Gordana Jankullovska dhe shefit të shërbimit sekret të këtij vendi, Sasho...

BDI sot del nga Qeveria?

Burime jozyrtare të portalit “tetova1” bëjnë të ditur se sot (e mërkurë) edhe zyrtarisht BDI do të dalë nga Qeveria e Maqedonisë dhe me këtë Qeveria...