Category: Lajme

Paditet nga punëtorët serb, kompania greke “Akter”, e cila po ndërton autostradën Vranjë-Bujanoc

Mbi 20 punëtor të ndërmarrjes së rrugëve, të cilët kanë punuar  në Koridorin 10, ndërmjet Vranjës dhe Bujanocit kanë paditur firmën greke “Aktor” për...

Vritet roja i sigurimit në ‘Albi Mall’

Sot rreth orës 03:00 të mëngjesit tre persona kanë hyrë në qendrën tregtare ‘Albi Mall’ dhe kanë vrarë një person që ka punuar si roje sigurimi. Vrasjen e...

Morava në “rrezik”! (Foto)

Nga reshjet e pandërprera për disë ditë me rradhë, niveli i lumit Morava është rritur në masë tejet të madhe, ku dhe ka vërshuar disa ara të fshatrave...

Një preshevare kapet me 1 kg lëndë narkotike!

Pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë kanë konfiskuar mbi 1 kilogram të lëndëve narkotike-heroinë, ku dhe kanë arrestuar M.I. (1971)...

Siri: Vogëlushja “dorëzohet” nga frika e foto-aparatit!

Kur një fotografe provoi ta fotografojë këtë vogëlushe, ajo mendoi se dikush po i drejton armën, prandaj ajo ka ngritur duart në shenjë dorëzimi, shkruan...

Bujanoc: Bllokohet rruga kryesore, asnjë intervenim nga organet gjegjëse!

Të reshurat e pandërprera të cilat po e karakterizojnë Bujanocin, kanë bërë që disa rrugë kryesore në Bujanoc, të bllokohen pjesërisht. Rruga nga qendra e...

Në Serbi zgjedhjet lokale më 20 dhjetor?!

Përparimtarët serb po planifikojnë që zgjedhjet krahinore dhe ato lolake të mbahen më 20 dhjetor. Pas vendimit përfundimtar për rekostruimin e Qeverisë së...

Beograd: Kryetari Jonuz Musliu ka takuar komisionerët europian Chloe Laurenc dhe Anstacia Cricley

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu sot ka pasur takim pune në Beograd me misionin e ekspertëve faktëmbledhës të Komisionit Evropian të...

Vuçiq: Serbia do të ketë media të lira; OSBE: “Të mbrohet liria e gazetarëve”

Përfaqësuesja e OSBE-së, Dunja Mijatoviq, ka përshëndetur aprovimin e ligjit të ri mbi mediat dhe zgjidhjen e qëndruehjme të Qeverisë së Serbisë për reformat...

RTB merrë kritika të ashpra nga zëvendësi Arsiq, drejtori Ademi “sqarohet” me opozitën!

Dje u zhvillua seanca e dyte e punës së  Kuvendit Komunal të Bujanocit e ftuar nga kryetari i Kuvendit Komunal Jonuz Musliu. Seanca e kuvendit, fillimisht është...