Category: Lajme

Kontraktohen pesë projekte me vlerë 4.5 milionë dinarë; tre projekte për fshatin Konçul dhe dy në Samolicë

Kryeshefi i administratës komunale të Bujanocit, ka nënshkruar pesë kontrata për realizimin e projekteve me kompaninë “Saba Bellça” nga Presheva. Nga...

Thaçi pas takimit me Vuçiqin: Ishte takim i vështirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka folur në një konferencë për medie me ç’rast këtë takim me...

Kryetari i KKB, Dr.Sulejman Ugljanin nesër viziton Bujanocin dhe Preshevën, nuk ka parapa takime me Shqiprim Arifin dhe Nagip Arifin (Agjenda)

Kryetari i Këshillit Kombëtar të pakicës boshnjake në Serbi, Dr.Sulejman Ugljanin, gjatë së enjtes (nesër) do t’a vizitoj Bujanocin dhe Preshevën. Ai, me...

Kryetari Ymeri takon drejtuesin e Universiteti të Mjekësisë në Tiranë

Kryetari i Këshilli Kombëtar Shqiptar, Shukri Ymeri dje ka realizuar një takim pune me Rektorin e Universitetit të Mjekësisë, Prof. Dr. Arben Gjata në Tiranë....

Bujanoc: Orë Letrare Me Rastin E 10 Vjetorit Të Akademisë “Stoa”

Në Pallatin e Kulturës, në Bujanoc, të hënën e 16 korrikut, Akademia “Stoa”, organizoi një orë letrare me rastin e 10 vjetorit të themelimit të saj. Në...

Partia Republikane e Serbisë zbulon skenarin e tmerrshëm të Vuçiqit: “Do të vritej një polic serb që të fajësohen shqiptarët” (VIDEO)

Në kryeqytetin e Serbisë, në Beograd, është mbajtur konferenca për media e organizuar nga Nikola Sanduloviq, kryetar i Partisë Republikane të Serbisë, ku morën...

Aksident tragjik në Gjermani, humbin jetën babë e bijë nga Kosova

Gjatë një aksidenti frontal që është shkaktuar mëngjesin e së hënës në autostradën gjermane B 462 në Dunningen, jetën e kanë humbur vozitësi 26-vjeçar i...

KKSH mbëtet aprovimin e Dekleratës Politike të 14 korrikut: “Është momenti duhur që politika shqiptare të shpreh qëndrimet politike në një zë

Këshilli Kombëtar Shqiptar përshëndetë dhe mbështetë aprovimin e Deklaratës Politike dhe të Reagimit Kuvendit Këshilltarëve Shqiptarë të Luginës së...

Shqiprim Arifi bojkoton seancën e Kuvendit Shqiptar të Luginës së Preshevës në të cilën u aprovuan dokumente të rëndësishme

Shqiprim Arifi, ka bojkotuar seancën e sotme të Kuvendit Shqiptar të Luginës së Preshevës, në të cilën u miratuan dokumente shumë të rëndësishme karshi...

Aprovohet Deklerata politike në Bujanoc: “Shqiptarët e Luginës kërkojnë reciprocitet më të drejtat e serbëve të Kosovës” (DEKLERATA, VIDEO)

Në sallën e vogël të shtëpisë së kulturës në Bujanoc, sot u zhvillua seanca e Kuvendit Shqiptar të Luginës së Preshevës. E drejtuar nga dy kryetarët e...