Lajmërim i përkohëshëm

Ju lutem të vini re përderisa dalloni ndonjë problem me portalin e Lugina-Lajm për momentin, na kontaktoni në Facebook për të raportuar problemin, portali është duke u përditësuar çdo ditë me funksione të reja, përditësimi do të zgjasë disa ditë. Ju faliminderit për mirëkuptim.

Category: Lajme

Xhamia e Namazgjasë, Nishani dhe Erdogan përurojnë punimet

Presidenti Bujar Nishani dhe homologu i tij turk Recep Tayipp Erdogan kanë përuruar së bashku pasditen e së mërkurës nisjen e punimeve për ndërtimin e xhamisë...

“Promovimi i liderëve të rinj” seminari i radhës i Shoqatës Kulturore DITURIA

Në fundjavën e dytë të majit përkatësisht në datat 9 – 10 maj 2015, Shoqata Kulturore DITURIA organizoi seminarin “Promovimi i Liderëve të Rinj”. Seminari...

Riza Halimi: “Nuk ka eskalim të situatës në Luginë të Preshevës!”

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, njëherit deputeti popullor, Riza Halimi, ka vlerësuar sot se situata në Maqedoni nuk ka mundur që seriozisht të...

Preshevë, Komandanti i Xhandarmerisë serbe Dragoviq: “Situata e qetë dhe stabile!”

Komandanti i Xhandarmerisë serbe, Goran Dragoviq, gjatë qëndrimit në bazën “Kozjak” në Preshevë, ka vlerësuar se gjendja aktuale në zonën tokësore të...

Erdogan në Shqipëri për Xhaminë e Namazgjasë dhe investimet

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti Presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan i cili mbërriti në vendin tonë këtë të mërkurë për një vizitë zyrtare....

Amerikanët me inçizime: Qeveria kishte kontakte me grupin e armatosur

Dorëheqjet e mbrëmshme të ministres së Punëve të Prendshme të Maqedonisë, Gordana Jankullovska dhe shefit të shërbimit sekret të këtij vendi, Sasho...

BDI sot del nga Qeveria?

Burime jozyrtare të portalit “tetova1” bëjnë të ditur se sot (e mërkurë) edhe zyrtarisht BDI do të dalë nga Qeveria e Maqedonisë dhe me këtë Qeveria...

Qeveria Gruevski drejtë ramjes?!

Pas dorëheqjeve të Jankullovskës, Janakieskit dhe Mijallkovit, edhe Zoran Stavreski ka dhënë dorëheqjen e tij të parevokueshme nga detyra e ministrit të...

Riza Halimi u mbanë ligjeratë studentëve amerikan nga “Univesiteti Arcadia”!

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, njëherit deputeti popullorë Riza Halimi të mërkuren më 06 maj të këtij viti priti një grup studentësh të nivelit...

Edi Rama anulon vizitën në Maqedoni

Edi Rama anulon vizitën e tij zyrtare në Maqedoni, e parashikuar më 14 maj. Siç mësohet nga burime zyrtare të Ministrisë së Jashtme, është vendosur që të mos...