Category: Bota

Taksa për naftën në Francë, tërhiqet Macron pas protestave

Qeveria franceze do të pezullojë rritjen e taksës së karburantit që ka shkaktuar për disa javë me radhë protesta të dhunshme në Paris. Sipas BBC, kryeministri...

Tmerr nga zjarret në Greqi, konfirmohet vdekja e tre shqiptarëve (VIDEO)

Thellohet bilanci tragjik si pasojë e zjarreve në rajonin e Atikës në Athinë ku deri më tani kanë humbur jetën mbi 50 persona, mbi 160 të plagosur dhe mbi 1...

ERDOGAN PREZANTON KABINETIN E RI QEVERITAR

Presidenti Recep Tayyip Erdogan prezanton kabinetin e ri qeveritar. Në kabinetin e ri, Abdulhamit Gul emërohet ministër i drejtësisë. Murat Kurum emërohet...

Shoferi humb kontrollin e traktorit, 15-të persona të vdekur

Të paktën 15 persona kanë humbur jetën si pasojë e rrokullisjes së një traktori me rimorkio në kanal në shtetin Telangana të Indisë, raporton Anadolu Agency....