Category: Aktuale

Pyetja e deputetit, Shaip Kamberi: Niveli i integrimit të shqiptarëve në organet shtetërore

Në seancën e djeshme plenare të kuvendit republikan, deputeti popullor, Shaip Kamberi, ngriti çështjen e numrtit të vogël të të punësuarve shqiptar në organet...

Stankoviq: Edhe Jonuz Musliu si kryetar i KK të Bujanocit punon dhe vepron me ligjet e Serbisë!

Për Serbinë është tejet e rëndësishme të ketë vepruar me seriozitet dhe përgjegjësi, duke aluduar për vizitën e kryeministrit shqiptar Edi Ramës në...

Italia fiton 1-0 takimin historik me Shqipërinë

Në një mbrëmje solidariteti për përmbyjet e kohëve të fundit në kryeqendrën ligure, kombëtarja nderon Italinë duke luajtur si e barabartë përpara saj....

Gjykata Administrative e Nishit anulon vendimin e kuvendit Komunal të Bujanocit të datës 21.12.2012

Gjykata Administrative me seli në Beograd, përkatësisht departamenti i saj në Nish këto ditë ka sjell aktgjykimin me të cilin i shpall të pavlefshme të gjitha...

AAK e vendosur, “nuk lishon pe rreth kryeministrit”!

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e kryesisë, ku është shprehur vendosmëria në zbatimin e marrëveshjes së 10 qeshorit dhe kandidimit të...

“Dveri” kërkon të vendoset rendi kushtetues në Tërnoc dhe Preshevë!

Lëvizja “Dveri”nga Vranja, i ka dërguar letër kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, në të cilën vlerësohet, se të mbështet nga serbët e jugut të...

Edi Rama legjitimoi politikën e PVD-së dhe partnerëve të saj

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, gjatë fjalimit të mbajtur në Shtëpinë e kulturës në Preshevë, legjitimoi politikën e PVD-së duke e...

Edi Rama në Top Story, sqaron detajet nga vizita e Beogradit dhe të Preshevës

Kanë kaluar dy ditë, por vizita e Kryeministrit Rama në Beograd dhe në Preshevë vazhdon të dominojë me komente dhe analiza, por edhe me mendime të njerëzve të...

Martirët e Bujanocit!

Nga opusai i krijimtarisë së larmishme të Xhahit Ramadanit, për lexuesit zgjodhëm ca poezi të ti, kushtuar Bujanocit të dashur dhe Bujanocasve. Që nga mosha...

Lamtumira e fundit pë tre anëtarët e familjes Hamidi! (Video)

Ditën e martë tre familjarët nga Presheva kishin marrë rrugën për në Tiranë, rrugë kjo e cila do të ishte pa kthim.Dita e martë ora 15:00 Presheva do të...