Category: Aktuale

Bujanoc: Bllokohet rruga kryesore, asnjë intervenim nga organet gjegjëse!

Të reshurat e pandërprera të cilat po e karakterizojnë Bujanocin, kanë bërë që disa rrugë kryesore në Bujanoc, të bllokohen pjesërisht. Rruga nga qendra e...

Në Serbi zgjedhjet lokale më 20 dhjetor?!

Përparimtarët serb po planifikojnë që zgjedhjet krahinore dhe ato lolake të mbahen më 20 dhjetor. Pas vendimit përfundimtar për rekostruimin e Qeverisë së...

“Shqiptarët” ia siguruan Zvicrrës 3 pikë!

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, ka realizuar një supergol ndaj Estonisë. Zvicra e përforcuar me gjashtë shqiptarë, ka arritur që të kalojë në epërsi me...

Beograd: Kryetari Jonuz Musliu ka takuar komisionerët europian Chloe Laurenc dhe Anstacia Cricley

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu sot ka pasur takim pune në Beograd me misionin e ekspertëve faktëmbledhës të Komisionit Evropian të...

Vuçiq: Serbia do të ketë media të lira; OSBE: “Të mbrohet liria e gazetarëve”

Përfaqësuesja e OSBE-së, Dunja Mijatoviq, ka përshëndetur aprovimin e ligjit të ri mbi mediat dhe zgjidhjen e qëndruehjme të Qeverisë së Serbisë për reformat...

RTB merrë kritika të ashpra nga zëvendësi Arsiq, drejtori Ademi “sqarohet” me opozitën!

Dje u zhvillua seanca e dyte e punës së  Kuvendit Komunal të Bujanocit e ftuar nga kryetari i Kuvendit Komunal Jonuz Musliu. Seanca e kuvendit, fillimisht është...

Erdogan: Nuk do të tolerojm dominimin e Iranit në Lindjen e Mesme

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan thotë se Irani po tenton të dominoj në Lindjen e Mesme duke injoruar Ankaranë, sikurse Arabinë Saudite dhe vendet e Gjirit...

Përfundimisht, nga 1 maji fillon së funksionuari materniteti në Preshevë

Nga 1 maji në shtëpinë e shëndetit , respektivisht në maternitetin e posa ndërtauar në Preshevë, do të nisë puna e rregulltë, nga të cilat janë gratë nga...

Tiranë: Arrestohen dy deputët Tom Doshi dhe Mark Frroku! (Video)

Pak më shumë se 3 orë pas vendimit të Kuvendit të Shqipërisë për lejimin e arrestimit të deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku, Prokuroria e Përgjithshme dhe...

Deputetët shqiptarë, letër Përfaqësueses së BE-së Mogherini: Serbia nuk ka të definuar politikë integruese për minoritetet

Dy deputetët shqiptar nga rradhët e Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi e Shaip Kamberi, i kanë dërguar letër të hapur përfaqësuesës së lartë për...