Category: Aktuale

Nënshkruhet kontrata për asfaltimin e rrugës Nesalcë-Letovicë

Sot u nënshkrua kontrata e vlefshme për asfaltimin e rrugës Nesalcë-Letovicë, ndërmjet Komunës së Bujanocit dhe kompanisë “Saba Bellça”. Lajmin mbi...

Xhelal Memeti jep dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryetarit të PD-së në Preshevë

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryetari i Degës së Partisë Demokratike në Preshevë, Xhelal Memeti, ka dhënë dorëheqje të pa revokueshme nga kjo pozitë...

Burri vret gruan dhe plagos taksistin në Tetovë

Siç mëson TV21, një burrë i moshës mesatare mbrëmë e ka vrarë gruan e tij në shtëpinë e babait të saj dhe pastaj ka dalë dhe ka qëlluar me armë një...

Pushteti i Shqiprim Arifit luan me banorët e Bushtranit: Para zgjedhje ja dërgon kockat e betonit, pas zgjedhjeve, shkon i’a merrë nga shtëpia (VIDEO)

Një qytetar nga fshati Bushtran, Nehat Ibrahimi per Televizionin Presheva ka rrëfyer një ngjarje të pa zakontë, sa tragjike aq edhe komike. Ai tregon se „para...

Enver Mehmeti, Talat Arifit: Edhe “burrë” i “ndershëm”edhe në koalicion me SNS nuk shkon!!!

Nëpërmjet një postimi në facebook, sekretari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Enver Mehmeti, i’u është përgjigjur akuzave të ish partiakut të dikurshëm,...

Brnabiq – Thaçit: Mjaft fole për Preshevën, durimi jonë ka fund

Kryeminstrja serbe, Ana Brnabiq ‘ka urdhëruar’ përfaqësuesit e Kosovës që të ndalojnë së foluri për Preshevën, Medvegjën dhe Bujanocin, shkruan B92. Ajo...

Gjaku, flamuri, gjuha dhe kultura jemi ne -Shqiptarët e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës – Ndryshe, çfarë do të ishim!?

Shkruan: Ardita Sinani Zgjedhjet për Këshillin Kombëtar Shqiptar po afrojnë. Partia për Veprim Demokratik ka marrë vendimin për t’iu përgjigjur edhe kësaj...

Thaçi thotë se Macroni mbështet idenë e korrigjimit të kufijve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se e ka marrë mbështetjen e Presidentit të Francës, Emmanuel Macron, se Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë...

Raincë-Preshevë: Vdes nxënësi 6 vjeçar gjatë orarit mësimor!

Një nxënës i klasës së parë është gjetur i vdekur në shkollën fillore “Zenel Hajdini” në fshatin Raincë të Komunës së Preshevës. Nxënësi F.J., ka...

Lluksi preshevar nuk mungon as në Turqi: Ardita Sinani me fakte paraqet shpenzimet enorme të Shqiprim Arifit; për një buajtje në Stamboll, paguhet 500 euro hoteli (Dokumente)

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryetarja e Degës së PVD-së në Preshevë, Ardita Sinani, ka paraqitur shpenzimet e larta për udhëtime zyrtare të kryetarit...