Category: Aktuale

Ushtarët serbë i ofrohen lapidarit të Komandat Lleshit në Tërnoc, kryetari Shaip Kamberi del në vendëngjarje për t’a parë situatën nga afër (FOTO)

Një grup ushtarësh serbë, gjatë ditës së sotme i janë ofruar lapidarit të Komandant Lleshit në Tërnoc, gjë që ka ngritur edhe shqetësimin e qytetarëve...

Nënshkruhet kontrata edhe për një projekt madhor për fshatin Breznicë me vlerë prej 8.5 milionë dinarë

Kryetari i komunës, Shaip Kamberi dhe përfaqësuesi i kompanisë “Saba Bellça”, Driton Etemi, sot nënshkruan kontratën për asfaltimin e rrugës të...

Përfundon asfaltimi i dy rrugicave në dy lagje të ndryshme të Tërnocit (FOTO)

Dy projekte infrastrukturore në dy lagje të ndryshme në Tërnoc, tanimë kanë përfunduar. Bëhet fjalë për njërën nga rrugicat më të gjata të lagjes...

Delawie: Në Bruksel mund të flitet për territore

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, nuk ka dashur të flasë nëse ndonjë ndryshim i territorit apo ndarje e Kosovës, si zgjidhje përfundimtare e...

Haradinaj: Ndarja për mua nënkupton luftë

Kryeministri Ramush Haradinaj pasi ka dalë kundër idesë së Lutfi Hazirit për shkëmbim territoresh me Serbinë, ka dhënë edhe një paralajmërim të frikshëm. Ai...

Preshevë: Kryetarja Sinani priti në takim kryetarin e Këshillit Nacional boshnjak, Dr.Sulejman Ugljanin

Gjatë ditës së sotme, në ambientet e Partisë për Veprim Demokratik, kryetarja e degës së PVD – së në Preshevë, Ardita Sinani e shoqëruar edhe nga...

Kampanja “Lugina do Zgjidhje” dhe kërkesat e sajë janë mbështetur fuqishëm nga të gjitha grupet parlamentare të Kosovës

Nëpërmjet një komunikate, nismëtarët e fushatës “Lugina do zgjidhje”, bëjnë të ditur se gjatë ditës së sotme, kanë realizuar takime me të...

Ugljanin e pranon edhe në Bujanoc : “Kosova është shtet i pavarur dhe sovran” (VIDEO)

Mediat serbe gjatë ditës së djeshme, kanë raportuar se si kryetari i Këshillit Nacional të pakicës boshnjake në Serbi, pranon Kosovën si shtet të pavarur dhe...

Ugljanin në Bujanoc: “Shaip Kamberi n’a ndihmoi për Rezolutën mbi Srebrenicën; Kamberi: T’a intensifikojmë bashkëpunim Luginë-Sanxhank” (VIDEO)

Kryetari i Këshillit Kombëtar boshnjak, Dr.Sulejman Ugljanin, gjatë vizitës së tij në Bujanoc, takoi edhe kryetarin e komunës, Shaip Kamberi. Ugljanin me...

Dr.Sulejman Ugljanin po viziton Luginën, takimin e parë e zhvillon në KKSH (VIDEO)

Një delegacion i Këshillit Kombëtar boshnjak, i udhëhequr nga kryetari Dr.Sulejam Ugljanin po qëndron për vizitë në Luginë të Preshevës. Fillimisht, zyrtarët...