Lugina-Lajm

RIK: Poništeni izbori na četiri biračka mesta

Republička izborna komisija prihvatila prigovore kojima se poništavaju izbori na tri biračka mesta u Tutinu i jedno biračko mesto u opštini Bujanovac za izbore za...

Jug Srbije da se pripoji Kosovu!

Jonuz Musliu, nekadašnji politički komandant Glavnog štaba Oslobodilačke vojske Bujanovca, Preševa i Medveđe i jedini kandidat za novog predsednika Nacionalnog...

Rezultate pleminare për zgjedhjet e KKSH-së!

Në komunat Bujanoc Preshevë dhe Medvegjë kanë votuar afro 14 mijë votues, këto të dhëna i ka siguruar Titulli nga komisionerët e qendrave të votimit dhe janë...

Rama: Agjenda ime nuk ndryshon, do jem në Preshevë për t’u takuar me shqiptarët

Kryeministri Edi Rama është shprehur i zhgënjyer nga vendimi i UEFA-s, por tha se beteja ligjore do te vazhdojë me apelimin ne shkallët e tjera. Sa i takon...

ZYRTARE: UEFA konfirmon disfatën 3-0 të Shqipërisë

UEFA ka publikuar një deklaratë në faqen zyrtare të saj, ku konfirmon se Shqipëria e ka humbur ndeshjen ndaj Serbisë me rezultat 3-0 në tavolinë. Ja çfarë...

Arifi shtrinë dorën e pajtimit

Në tubimin përmbyllës të Partisë Demokratike (PD) – Bashkimit Demokratik të Luginës (BDL), janë dëgjuar mesazhe bashkëpunimi, duke i shtrirë dorën në...

Shaip Kamberi: Lleshi nuk luftoi që gratë shqiptare t’i fshin vendbanimet serbe

Lista “Koalicioni për të drejtat e shqiptarëve” i përbërë nga Partia për Veprim Demokratik (PVD) dhe Unioni Demokratik Shqiptar (UDSH) ka përmbyllën...

Dr. Gjilpëra “Nacionale”!

 Faik Konica, mjeshtri i letrave shqipe, ka lënë një vepër me vlera artistike të titulluar “Dr. Gjilpëra”. Ai, përmes kësaj proze satirike, ka vënë në...

Nexhatit askush nuk ja “ven veshin” në PD!

Zëdhënësit të Partisë Demokratike, askush nuk po ja ven veshin në parti, se çka ai apelon nëpërmjet rrjetit social facebook. Për herë të dytë, zëdhënësi...

PD-së së Nagip Arifit i dështon emisioni në RTV Spektri, pa ndonjë arsye!

Siç njofton web-portali LuginaLajm, Partisë Demokratike të Nagip Arifit, iu ka dështuar emisioni me mysafir nga rradhët e PD-së. Sipas burimeve të LuginaLajm,...